OKRESNÝ FUTBAL (8. a 2. kolo): Zostavy, komentáre a aktuálne tabuľky

Prinášame prehľad výsledkov súťaží, ktoré riadi ObFZ Žiar nad Hronom.

GÓLY: 35. Mokroš – 10. Kušion, 75. Pastier

ROZHODOVAL: Kutlák, 50 divákov

SLASKÁ: Ertl – Hric, Petor, Masarovič (81. Göth), Vanko, Karásek, Mokroš, Lalo, Bahno, Silný, Gordulič (80. Heško)

B. ŠTIAVNICA: Sekula – Hanzlík, Pastier (85. Kmeť), Barák, Ferenčík, Ladický, Roško, Kušion, Chmelina, Hanzlík (76. Číž), Beňadik (46. Neuschl)

Vyrovnaný zápas, v ktorom sa hralo hlavne medzi šestnástkami, bol poznačený slabým výkonom hlavného rozhodcu. Zápasu by viacej zodpovedala remíza, ale po chybe v domácej obrane v druhom dejstve si všetky tri body odniesli hostia.

PETER HRIC

Veľká Lehota – Bzenica 3:3 (1:1)

GÓLY: M. Kocian, P. Kocian, Ovčačík, M. Víglaský (vl.) – R. Demko, Meliš

ROZHODOVAL: Fáber, 60 divákov

V. LEHOTA: Boroš – T. Viglaský, Hudec, J. Kocian, M. Víglaský, Svitek, A. Víglaský, Polc, M. Kocián, Melenec, P. Kocian

BZENICA: M. Považan – Frlajs, Hrnčiar, Kliman, Meliš, Erhardt, Laurov, Benča, Krištof, Rybár, R. Demko

Diváci videli obojstranne dobrý zápas, ktorý skončil spravodlivou deľbou bodov.

FRANTIŠEK ČÍK

Lutila – Voznica 6:1 (2:0)

GÓLY: 13., 17., 79. Francz, 54. Majer, 86. Kanina, 88. Spodniak – 67. P. Brodziansky

ROZHODOVAL: Knap, 70 divákov

LUTILA: Vittek – M. Krnčok, M. Poliak, Spodniak, P. Poliak, Kanina, Hric, Majer, Francz, T. Krnčok, Bartolen

VOZNICA: Jančok – Vančo, P. Brozdiansky, Beňovský, Kúšik, Valach, Brestovský, Vajda, Kliman, J. Brozdiansky, Mocpajchel (2. Arvaj)

Domáci začali už od začiatku náporom, celý zápas držali vo svojich rukách, skóre otvorili dvoma gólmi v rýchlom slede, v 13. a 17. minúte Franczom. V druhom polčase pokračovala dominancia domáceho tímu, ktorý pridal štyri góly. Hostia z ojedinelých šancí strelili aspoň čestný gól.

JAROSLAV VITTEK

Horná Ves – Hod.-Hámre 3:1 (0:0)

GÓLY: 82. Karakačanov, 89. Pobežka, 92. Kapusta – 59. Pleško

ROZHODOVAL: Kacz, 100 divákov

H. VES: Mikula – Kollár, T. Neuschl (46. Považan), Lupták, E. Urgela, V. Širáň, Kasza (46. Dobias), B. Neuschl (76. Kapusta), Kubík, Karakačanov, Pobežka

HOD.-HÁMRE: F. Danko – M. Danko (65. Vuong), Búry, Listofer, Pleško, Bocian, Kašiar, Kramár, Kapusta, M. Frim (81. J. Frim), Barborík

Domáci si vybrali počas prvého polčasu slabšiu chvíľu, hrali bez nápadu a iskry. Bránu hostí takmer neohrozili, rovnako si žiadne šance nevypracovali ani hostia, a tak polčas skončil 0:0. V druhom polčase domáci Inter ukázal snahu so zápasom niečo urobiť, no jeho pokusy zmarili hostia. Skóre otvorili hostia v 59. min., kedy sa peknou strelou prezentoval Pleško. Keď sa už zdalo, že domáci pustia všetky body, prebral ich gól Karakačanova z 82. minúty. Po tomto momente domáci zapli na plné obrátky a v samom závere sa im podaril dokonalý obrat, strelením ešte dvoch gólov. V 89. min. z voleja trafil Pobežka a v nastavenom čase uzavrel skóre Kapusta.

PETER ŠIRÁŇ

Tek. Breznica – Kremnica 2:0 (1:0)

GÓLY: 29. Bicka, 86. Galbavý

ROZHODOVAL: Truban, 100 divákov

TEK. BREZNICA: M. Homola – Kruľák, Forgáč (62. Galbavý), Bicka (46. Š. Homola), Lenard (70. Volentier), J. Homola, Petráš, Mikuška, Ľ. Lauko (46. Juristý), Říha, Guláš

KREMNICA: Hrmo – Kuzma, Antal, Ziman, Chladný, Schmidt, Hric, Lachký, Tokár, Bíreš, Wollner (46. Kapšo)

Počas celého zápasu dominovali domáci. Mali viac vyložených šancí, ktoré však zlikvidoval dobre chytajúci brankár hostí. V 70. min. navyše nepremenil pokutový kop domáci Mikuška. Dva góly však domáci predsa strelili, a tak zvíťazili 2:0.
MICHAL HOMOLA

Lad. Vieska – Horné Hámre 3:0 (1:0)

GÓLY: 38. Hanus, 79. Husár, 83. R. Hudec

ROZHODOVAL: Osvald, 60 divákov

LAD. VIESKA: Číž – Osika, T. Hudec, Urblík, Baláž, Husár, Škriniar, Horváth, Hanus, R. Hudec (85. Miškov), Lepšík (78. Letáš)

H. HÁMRE: Sámel – Herko (46. Šmondrk), Pečarka, T. Lipjansky, M. Lipjansky, Majsniar, Laurov, Eržiak, Černák, Mokrý, Nasvetr (76. Šovčík)

Vo vynikajúcom zápase malo v prvom polčase miernejšiu prevahu domáce mužstvo. V 38. min. po centri Horvátha otváral skóre Hanus, ešte predtým sa do šance dostali postupne Lepšík či Horváth. Hostia rovnako pohrozili v poslednej minúte prvej časti, všetko však vyriešil brankár Číž. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu, lenže domáci si vytvorili viacej gólových príležitostí, v 69. min. jednu z nich vytlačil Sámel do tyčky. V 79. min. na 2:0 po prihrávke Hudeca zvyšoval Husár a po brejku na konečných 3:0 zavŕšil strelou k žrdi R. Hudec. V závere mohli hostia aspoň znížiť, lenže proti bola tyč domácej bránky.

JÁN BARNIAK

Brehy – Hliník nad Hr. 1:0 (1:0)

GÓL: 26. I. Tužinský

ROZHODOVAL: Barboriak, 100 divákov

BREHY: Kosec – Binda, M. Tužinský (89. Barniak), Š. Vozár (88. Uškrt), Oláh (79. Horváth), Matonok (72. Havran), Predajniansky, Gorbov, I. Tužinský (90. P. Vozár), Čakloš, Holý

HLINÍK: Kúšik – Fehérpataky, Bosák, Deneš, P. Mališ (58. Dekiš), Krčmárik, Polc, Kukučka, Kicko (28. Brašeň), Ziman, J. Mališ

Domáci hrali nátlakový futbal, vytvorili si niekoľko šancí, z ktorých prvé tri nepremenili. Prišla však 26. min., kedy Tužinský preloboval hosťujúceho brankára strelou do ľavého rohu. Druhé dejstvo prinieslo vyrovnanú hru, hostia sa snažili o gól, domáci pozornou hrou udržali jednogólové vedenie.

JOZEF BAKOŠ

Dohrávané 2. kolo:

Voznica – Kremnica 3:2 (1:1)

GÓLY: 13. Beňovský, 65., 90. Kúšik – 22. Schmidt, 81. Hovorič

Obe mužstvá nie sú v hernej pohode, čo bolo vidieť aj na ihrisku. Hostia mali ťažké srdce na rozhodcu, ktorý im udelil až tri červené karty. Výsledok je podľa priebehu spravodlivý, domáci si konečne zapísali plný bodový zisk, ktorý vydreli v hodine dvanástej.

KAMIL BLAHO

Hod.-Hámre – Banská Štiavnica 0:3 (0:1)

GÓLY: 33., 78., 89. Pastier

Domáci boli radi, že vlastne nastúpili. Chýbali im až šiesti hráči, a tak nastúpili starí páni, ktorí už roky nehrávajú. Hostia tento fakt využili a zaslúžene zvíťazili.

JÁN GALETA

Brehy – Bzenica 0:2 (0:1)

GÓLY: 44. Krištof, 52. Benča

Zápas sa začal v opatrnom tempe, domáci svoje šance nevyužili. Zato hostia hrali na rýchle protiútoky a ťažili z priamych kopov, z ktorého vsietili gól do šatne. V druhej časti hry opäť z priameho kopu Benča v 52. min. zvýšil na 2:0 pre hostí. Domáce Brehy následne iba opečiatkovali žrď hosťujúcej bránky, vôbec sa nevedeli presadiť. Bzenica umnou hrou udržala výsledok.

JOZEF BAKOŠ

Horná Ves – Tek. Breznica 1:0 (1:0)

GÓL: 23. T. Neuschl

V Hornej Vsi sa už od úvodných minút hral svižný a bojovný futbal. Útoky sa striedali na oboch stranách, vedenia sa v 23. min. ujali domáci, keď sa po štandardnej situácii presadil hlavou T. Neuschl. Do konca prvého polčasu sa už obraz hry nezmenil. V druhom dejstve sa hostia snažili o vyrovnanie, pridali na dôraze a tvrdosti, no domáci svojou zodpovednosťou a húževnatosťou ich hru eliminovali a zmenu stavu už nepripustili. Domáci si za nasadenie tri body zaslúžili, k čomu prispel aj brankár Mikula, ktorý predviedol niekoľko dobrých zákrokov.

PETER ŠIRÁŇ

V. Lehota – Slaská 4:0 (2:0)

GÓLY: 13. Melenec, 43. P. Kocian, 71. T. Víglaský, 78. Svitek

Domáci zabrali konečne naplno a darilo sa im aj strelecky. Strelili štyri góly a zaslúžene zvíťazili.

Hliník nad Hr. – Horné Hámre 1:2 (1:1)

GÓLY: 40. Ziman – 20., 65. Hanák

Domáci začali zápas dobre, ale z tlaku nič nevyťažili a hostia udreli v 20. min. po individuálnej akcii Hanáka – 0:1. V 40. min. našiel Deneš Zimana a bolo 1:1. V druhom polčase po chybe domácej obrany hostia rozhodli o svojom víťazstve – 1:2. Domáci v závere dobíjali bránu, no z tlaku už gól nevyťažili, a tak si všetky tri odviezli hostia.

JAROSLAV KRŠIAK

Lutila – Lad. Vieska 1:3 (0:0)

GÓLY: 75. Francz – 50. Horváth, 59. Lepšík, 88. R. Hudec

Domáci nastúpili bez vykartovaného R. Kaninu a v 12. min. sa im navyše zranil brankár Chromík. Začali tak zápas opatrne a do šancí sa dostávala najmä Ladomerská Vieska. Hostia mali v prvom polčase tri stopercentné šance, ktoré však nevyužili. Domáci za hosťami v ničom nezostávali, no takisto svoje šance nepremenili. V druhom polčase sa po hrubých dvoch chybách v domácej obrane ujali hostia vedenia – 0:2. Lutilčania následne pridali na obrátkach a Francz korigoval stav na 1:2. Od tohto momentu boli domáci lepším mužstvom, mali aj dve veľké šance, ktoré však nepremenili, za čo ich hostia potrestali gólom na 1:3. V poslednej minúte domáci nepremenili pokutový kop, a tak skóre 1:3 zostalo nezmenené.

ROZHODOVAL: Huňady, 30 divákov

D. TRNÁVKA: Tesák – Dodok, M. Struhár, M. Kopčan, Rom. Boška, R. Kysel, Turský, Baran, Kružic, Líška (62. Kotrlec), M. Kysel (62. A. Struhár)

JASTRABÁ: J. Bajnok – Krajčík, Gocník (46. Janúch), M. Hric, Króner, P. Mališ (70. Haško), L. Hric, L. Rafaelis, Mojžiška, Kollár, R. Bajnok

Hráči Dolnej Trnávky sa na víťazstvo proti Jastrabej poriadne natrápili, pretože nepodali optimálny výkon z posledných zápasov. V prvom polčase nevyužila Jastrabá tri vyložené šance, za čo ich potrestal najlepší strelec domácich M. Struhár - 1:0. V druhom polčase sa hosťom podarilo vyrovnať z penalty na 1:1 a už za okamih mohli viest, no zastavila ich žrď. Od tohto momentu domáci prepli na vyššie obrátky a prebrali iniciatívu. Na 2:1 upravil peknou strelou M. Struhár a pár minút pred koncom spečatil víťazstvo domácich po strieľanom centri Barana striedajúci A. Struhár.

ADAM STRUHÁR

Ihráč – St. Kremnička nehrali

Domáci na zápas pre nízky počet hráčov nenastúpili

Janova Lehota – Šáš. Podhradie 6:2 (1:0)

GÓLY: 7., 52., 78. Šipkovský, 60., 62., 68. Karásek – 75. Meliš, 78. Záhorec

ROZHODOVAL: Páleník, 50 divákov

J. LEHOTA: Kováč – Konarecký, Schvarcbacher, Rašlík, Chomič, Gustiňák, Karásek, Kolaček, Šipkovský, Čiliak, Beňo (60. Vanko)

ŠÁŠ. PODHRADIE: Číž – Petro, Sedliak, Husár, Haluška, Šály, Pavlove, Kostrian (54. Záhorec), Meliš, Pašák (56. Šajben), Danko (68. Karásek)

V stretnutí stačilo Šaš. Podhradie na domáci tím iba v prvom polčase. V druhom dejstve už dominovali iba hráči Janovej Lehoty, hetrikom sa blysli Šipkovský a Karásek.

MARIÁN KARÁSEK

Tr. Hora – Pitelová 6:2 (2:1)

GÓLY: 22. Abrahám, 50. Ivan, 56.,67. Ceplák, 70. Hanuška, - 18. A. Paučo, 37. Kubík (vl.), 78. J. Mališ

ROZHODOVAL: Priebera, 120 divákov

TR. HORA: M. Bílek – Hanuška, Ivan (73. Klačanský), Ceplák (75. Kocún), Ianosteac, Murphy, Urgela, Strmeň (67. Tončo), Karvaš, Abrahám (89. Struhár), D. Bílek

PITELOVÁ: Forgáč (46. Barát) – Urgela, I. Kubík (72. Tomašech), J. Mališ, Egyed (61. T. Fábik), A. Paučo, R. Mališ (83. J. Fábik), Štefanka, M. Kubík (46. Sklenka), Spišiak, I. Paučo

Pri peknej diváckej návšteve sa hral obojstranne dobrý futbal. Vedenia sa v derby zápase ujali hostia už v 18. min., domáci do polčasu kombinačnou hrou otočili skóre vo svoj prospech. V druhom polčase Trnavá Hora rozstrieľala hostí, ktorí už len korigovali na 6:2.

PETER ŠVIHORÍK

Lovčica-Tr. – Hr. Dúbrava 6:3 (4:1)

GÓLY: Fabian, Pilnik, P. Kováč 2, M. Kováč 2 – Gregáň 2, P. Dúbravský

ROZHODOVAL: Kubina, 50 divákov

LOVČICA-TR.: Tóth – Sedliak, J. Vrtík, Kapusta, Bilčík, Fabian, L. Janek, P. Vrtík, J. Janek, M. Kováč, P. Kováč

HR. DÚBRAVA: Lehocký – Cibula, Gregáň, Bezdeda, Dúbravský, Grofik, Paraj, Ihring, Gömöry, Kapusta, Beracko

V prvom polčase dominovali domáci. Po zmene strán sa šance striedali na oboch stranách, domáci svoje víťazstvo bez problémov ustrážili. Hostia v zápase nepremenili pokutový kop.

MICHAL FABIAN

Kr. Bane – Ihráč 3:1 (1:1)

GÓLY: 14. Mazúr, 75., 86. Majda – 26. Matúška

V prvom polčase podali hráči oboch tímov vyrovnané výkony, čo potvrdzuje aj skóre 1:1. V druhom dejstve sa ako kľúčová ukázala výmena dvoch hráčov v rámci striedania, keď Majda dvomi gólmi rozhodol o domácom víťazstve. Domáci si za výkon v druhom polčase výhru zaslúžili.

RUDOLF OSWALD

Janova Lehota – Lovčica-Tr. 0:2 (0:0)

GÓLY: 46. Fabian, 71. Vrtík

Zápas bol vyrovnaný až do vylúčenia domáceho hráča. Od 30. min. prevzali iniciatívu hostia, ktorí zaslúžene zvíťazili.

Dolná Trnávka – Tr. Hora 7:1 (4:0)

GÓLY: 15., 23., 50. M. Struhár, 21., 55. Kopčan, 45. Kysel, 70. vlastný – 78. Karvaš

Jednoznačná záležitosť domácich. Hostia sa napriek nepriaznivému vývoju nevzdávali a bojovali až do konca, vďaka čomu strelili v 78. min. čestný gól na 7:1.

MIROSLAV KÚŠIK

Jastrabá – Hr. Dúbrava 4:3 (3:1)

GÓLY: 24. L. Hric, 31. A. Mališ, 33., 72. M. Henžel – 21. Gregáň, 51. Bezdeda, 67. Paraj

Gólová prestrelka sa konala v Jastrabej, z tesného víťazstva 4:3 sa napokon tešili domáci.

IVAN MRIŠKA

Šáš. Podhradie – St. Kremnička 2:5 (0:2)

GÓLY: 80. Pavlove, 86. Šajben – 3. T. Bugár, 44., 77., 82. Palenčár, 89. Petruš

Domáci mali prevahu na ihrisku, no víťazstvo z nej nevyťažili. Hostia strieľali góly najmä po chybách v domácej obrane.

ROZHODOVAL: Barboriak, 56 divákov

VYHNE: Herold – Stančík, Kašiar, Bosák, Lachata (57. Halát), Ukrop, Pramuka, Hudec (75. Filčák), Bugár, Babic, Čiliak

PROCHOT: Strelka – Bajnok, Liner, Dedík, Kmeť, Bugár, T. Rosenberg, P. Rosenberg (55. Michalka), M. Rozenberg (82. M. Rosengerg), M. Rosenberg, Píry

Vo Vyhniach sa hral pomerne vyrovnaný zápas, no viacej šancí mali domáci. Hostia ich však ubránili a s odretými ušami si odniesli bod.

TOMÁŠ ROZENBERG

Sklené Teplice – Malá Lehota 2:3 (0:2)

GÓLY: 60. Biľ, 85. Benko – 21. Tisovský, 44. Haspra, 47. Červenák

ROZHODOVAL: Truban, 20 divákov

SK. TEPLICE: Ruisl – Nemec, Beňo, Bielik, Minka (46. Debnárik), Krpelan, Benko, Krahulec (70. Mistrík), Sekereš, Kubina, Kmeť (46. Biľ)

M. LEHOTA: Štrba – Baranec, Adamec, J. Holička, M. Holička, Pacalaj, D. Tisovský, Červenák, Rajnoha, J. Haspra (53. M. Haspra), A. Tisovský

V prvom polčase hostia využili šance a dali góly. V druhom polčase napriek tretiemu inkasovanému gólu domáci preradili na vyšší prevodový stupeň a zdramatizovali zápas. Vyrovnania sa však už nedočkali.

IVAN ŠIMIČ

Hr. Beňadik – Banská Belá 3:1 (3:0)

GÓLY: 24. Mezö, 32. Šarközi, 38. Drgoňa – 65. Izák

ROZHODOVAL: Nitško, 50 divákov

HR. BEŇADIK: Gaži – Štrbo, Valo, Beňo, Lempochner (75. Forgáč), Vlčko, Kováč (38. Kollarovič), Drgoňa, Fabiankovič, Mezö, Šarközi

B. BELÁ: Dulaj – Líška, Hunka, Pavlík, Solivarský, Ivanič, Puškár, Babirád, Izák, Durbák, Dolinský

V Hronskom Beňadiku sa hral pomerne vyrovnaný zápas, mierne navrch mali domáci, ktorí rozhodli o svojom triumfe už do prestávky.

PETER KOVÁČ

Nová Baňa B/Rudno – Ostrý Grúň 3:0 (1:0)

GÓLY: 24., 80. T. Bielik, 60. Budinský

ROZHODOVAL: Oslanec, 99 divákov

RUDNO: Strieška – J. Búry, Kršiak, Bartoš, Debnár, Bielik, Budinský, Hudec (89. T. Búry), Dobrík, Luky (71. Dudek), Valko (66. Marko)

O. GRÚŇ: Šuhajda (77. Štefanča) - Vinca, J. Michalov, Ján Šopa, S. Šuriansky, Jozef Šopa, Števkov (77. Z. Šurianský), Žiško (60. Hock), M. Michalov (69. R. Baláž), J. Baláž (46. Azor), Kotrla

Vyrovnaný zápas od prvej po osemdesiatu minútu, kedy hostia odišli kondične. Hostia síce z ihriska odišli s trojgólovým výpraskom, ale domáci tím môže ďakovať svojmu brankárovi, ktorý ich neraz podržal a nedovolil tak súperovi pretaviť svoj tlak resp. šance do gólov.