OKRESNÝ FUTBAL: Kremnica vyrovnala v takmer stratenom zápase

GÓLY: 13. Beňo, 15., 51. M. Páleník, 65. F. Páleník

ROZHODOVAL: Meliš, 20 divákov

J. LEHOTA: Weber – Koneracký, Herinek, D. Karásek, Gustiňák, M. Karásek, Štefanovič, Sedliak, Schvarczbacher (60. Kolaček), Tóth (74. Kortiš), Čiliak

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Neuschl (66. Greguš), Ondrík, Matuška, Budinský, M. Rapčan (83. Magula), M. Páleník (85. Červienka), Kukučka (46. Šebeň), F. Páleník, J. Páleník

Hostia boli v prvom polčase aktívnejší, z viacerých šancí premenili len dve. V druhom polčase pridali Lovčania ďalšie dva góly a zápas sa potom už len dohrával. Výborný výkon podala rozhodcovská trojica.

BORIS ŠANDOR

Hodruša-Hámre – Tek. Breznica 2:0 (1:0)

GÓLY: 45. Bocian, 75. Frim

ROZHODOVAL: Košarník, 150 divákov

HOD.-HÁMRE: F. Danko – Pleško, Kapusta (90. Vuong), Bocian (86. Izák), M. Danko (82: Michálik), Smelák, Frim, Sartoris, Brodziansky, Guluša, Ološtiak

TEK. BREZNICA: Pavol – Říha, Petráš, Forgáč, Kruľák, Daniš (77. Šebo), Bicka, Lauko, Juristy (54. Lauko), Žembery, Galbavý

V prvom polčase predviedli hostia kombinačný futbal, vypracovali si dve šance, ktoré však nepremenili. Naopak, presadili sa práve domáci, ktorých podržal brankár F. Danko. V druhom polčase domáci po chybe hosťujúceho stopéra upravili na 2:0 a o zápase bolo rozhodnuté. V druhom polčase predviedli domáci dobrý výkon, za ktorý si zaslúžili dobrý výkon.

JÁN GALETA

Brehy – Slaská 3:0 (3:0)

GÓLY: 15. Tužinský, 25. Binda, 41. Šalka

ROZHODOVAL: Foltán, 100 divákov

BREHY: Kosec – Polc, Š. Vozár, Tužinský, Gorbov, Binda (62. Uškrt), Šalka (77. Vozár), Predajniansky (55. Gaži), Tužinský, Holý, Horváth

SLASKÁ: Ertl – Gašparík, Lalo, Masarovič, Vanko, Debnár, Hric, Mališ, Göth, Vanko (55. Kokeny), Topoľan

Domáce Brehy rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve už v prvom polčase hoci podali slabší výkon oproti minulým zápasom. Už v 15. min. M. Tužinský po prihrávke Polca otvoril skóre – 1:0. Potom obrancovia Slaskej dvakrát faulovali Gorbova, nasledovali prie kopy, ktoré premenili Binda a neskôr aj Šalka. Druhý polčas bol vyrovnaný, útoky sa striedali na oboch stranách, no mužstvá už svoje šance nepremenili, a tak si brankár Kosec udržal ďalšie čisté konto.

JOZEF BAKOŠ

Bzenica – Stará Kremnička nehrali

Hostia na zápas nepricestovali

Veľká Lehota – Horná Ves 0:2 (0:2)

GÓLY: 31. V. Širáň, 36. Karakačanov (11m)

ROZHODOVAL: Truban, 120 divákov

V. LEHOTA: Jenis – T. Víglaský, Hudec, M. Víglaský, Baranec, A. Víglaský, Polc (64. P. Vozár), A. Víglaský, Hanák, Vozár, Kocian (72. Ďatko)

H. VES: Mikula – Považan, T. Neuschl, E. Urgela, Kasza (80. Mecele), Lupták, Kubík (30. Tichý), V. Širáň, Dobias (82. P. Urgela), B. Neuschl, Karakačanov (85. P. Širáň)

Diváci videli bojovný zápas s minimom šancí. Za stavu 0:0 nastrelili domáci tyč a hostia po chybe v obrne domácich otvorili skóre – 0:1. Druhý gól strelili hostia z prísneho pokutového kopu – 0:2. V druhom polčase domáci hostí zatlačili, no gól sa im streliť nepodarilo.

FRANTIŠEK ČÍK

Kremnica – Banská Štiavnica 3:3 (0:2)

GÓLY: P. Ďurica (11m), T. Hric, vlastný – Hanzlík, Roško, Čík

ROZHODOVAL: Priebera, 90 divákov

KREMNICA: Lachký – M. Urgela, Kuzma, Hric, Hovorič, Ďurica, Ziman, Chladný, Koka, Antal, P. Urgela

B. ŠTIAVNICA: Kraják – Ferenčík, Chmelina, Roška, Šíma, Beňadik, Necpal, Kmeť, Hanzlík, Beták, Čík, str: Binder, Šovčík, Halát, Binder

V priemernom prvom polčase mali domáci dve šance, ktoré však nevyužili. Naopak, hostia z rýchlych protiútokoch využili chyby domácej obrany a viedli 2:0. Domáci mali na konci prvého dejstva možnosť znížiť, no opäť šancu nevyužili. V druhom polčase hostia po ďalšej hrubej chybe domácej obrany zvýšili už na 0:3. V ďalšom priebehu pomohlo Kremničanom veľké uspokojenie domáceho mužstva. To hostí stálo isté víťazstvo, pretože domácim sa podarilo z penalty znížiť na 1:3. Neskôr pridal druhý gól T. Hric – 2:3, aby si v poslednej minúte dali hostia po stálom dobíjaní vlastný gól – 3:3. S remízou môžu byť domáci spokojní, pretože bod im hostia doslova darovali.

DUŠAN KRAJČÍK

Lutila – Hliník nad Hronom 4:1 (2:0)

GÓLY: 27., 43. Kanina, 68. Majer, 82. Francz – 78. Goral

ROZHODOVAL: Oslanec, 100 divákov

LUTILA: Chromík – P. Poliak, Francz, Bartolen, Kanina, Krnčok, Spodniak, Majer, M. Poliak, Mokroš (79. Vittek), Hric

HLINÍK: Kúšik – Mališ, Fehérpataky, Minyu, Goral, Krčmárik, Ziman (69. Kicko), Bosák (74. Brašeň), Ďuriš, Deneš (72. Mališ), Kochol

Domáci začali náporom a v 26. min. zo šestnástky vymietol pravú pavučinu brány hostí Kanina – 1:0. V 44. min. z rohu šestnástky preloboval brankára opäť Kanina a vymietol jeho druhú pavučinu – 2:0. Aj druhom polčase mali prevahu domáci, no gól strelili až v 68. min., keď z priameho kopu skóroval Majer. V 72. min. hostia z ojedinelého brejku znížili na 3:1, no posledné slovo mali opäť domáci, keď po nezištnej prihrávke Majera upravil na konečných 4:1 Francz. Výborný výkon podali obaja arbitri.

ROZHODOVAL: Foltán, 50 divákov

KRAHULE: Kollár – Netolický, Wollner, Polačko, Kapšo, Tokár, Melcer, Žiarny, Hirschner (53. Mužík), Brünn, Grossmann (85. Fillo)

ŠAŠ. PODHRADIE: Kazár – Sedliak, Petro, Záhorec, Kostrian (71. Pukač), Futák, Danko (76. Čerňanský), Moštenický, Haluška, Husár, Pavlove

Vyrovnaný zápas, v ktorom hostia viedli už po štvrťhodine hry. Domáci do výmeny strán zrovnali stav. V druhom polčase boli Krahulčania aktívnejším tímom na ihrisku a zaslúžene zvíťazili.

PETER IVAN

Kopernica – Trnavá Hora 2:3 (1:2)

GÓLY: 8. Fronk, 72. Zoban (11m) – 17. M. Bílek, 34. Urgela, 61. Švihorík

ROZHODOVAL: Benko, 20 divákov

KOPERNICA: Nikodem – Kováč, J. Ivanič, O. Ivanič, Zoban, Novodomec, Faško, Kučera (68. Daubner), Ďurian, Kádaši, Fronk

TR. HORA: Čarný – Švihorík, Ivan, Urgela, Hanuška, Ianosteac, Barboriak, Strmeň, M. Bílek, Karvaš (88. Štáf), Drahomír Bílek (63. Tončo)

Po nevinne vyzerajúcej gólovej situácii sa domáci ujali vedenia. Hostí tento moment nezlomil, práveže správne nakopol a začali obstreľovať súperovu bránku, čo im prinieslo zaslúžené vedenie, po šesťdesiatych minútach - 1:3. Hostia nepremenili množstvo šancí, za čo mohol domáci brankár aj ich nepresnosť. Domáci korigovali zápas z jedenástky. Podľa ohlasov oboch tímov výkon rozhodcov mohol byť lepší.

PETER ŠVIHORÍK

Nevoľné – Hronská Dúbrava 0:2 (0:1)

GÓLY: 33. Janeček, 63. Murgaš

ROZHODOVAL: Knap, divákov

NEVOĽNÉ: M. Bitala – Milan Kapusta, Ďurian, F. Baláž, Páchnik, A. Króner, L. Króner (46. M. Bitala), Koniar, Krajčík, P. Baláž, Ďurčov

HR. DÚBRAVA: Tužinský – Lehocký, Paraj, Lacko, Dúbravský, Ihring, Cibula (60. Murgaš), Bezdeda, Gregáň, Janeček (78. Grofík), Gömöry

Duel sa niesol od začiatku v územnej prevahe hostí. Už v 18. min. pohrozili, keď nastrelili žrď. V 33. min. prvýkrát napli sieť hostia z priameho kopu. Šťastným aktérom bol Janeček. Aj v druhom polčase pokračovali hostia v dobrom výkone, na 0:2 zvyšoval striedajúci Murgaš. V 86. min. hostia nastrelili ešte tyčku, a to bola bodka za celým zápasom.

EMIL KONIAR

Ihráč – Jastrabá 2:2 (1:0)

GÓLY: 7. Henžel, 80. D. Kollár – 57. M. Barboriak (vl.), 90. R. Bajnok

ROZHODOVAL: Sivok, 60 divákov

IHRÁČ: M. Kollár – Matuška, R. Kollár, V. Kysel, J. Barboriak, M. Barboriak, Ceplák, Henžel (20. Ivan), D. Kollár, Tesák, Hric-Matúška

JASTRABÁ: J. Bajnok – Barboriak, L. Hric, Mojžiška, Janúch, Gocník, A. Mališ, R. Bajnok, P. Mališ (60. T. Mališ), Króner (77. Srnka), Rafaelis (30. M. Hric)

Zaujímavý zápas sa hral v Ihráči. Domáci sa ujali vedenia už v úvodných minútach zápasu. Po výmene strán vsietili aj druhý gól, lenže do vlastnej bránky. Smolu z kopačiek neotriasol ani domáci kapitán, ktorý v 62. min. nepremenil pokutový kop. O dvadsať minút taktiež z jedenásť metrového bodu sa Dominik Kollár už nepomýlil a poslal Olympic do vedenia. Keď už sa zdalo, že si domáci zo zápasu odnesú tri body, ich súper bol proti a v poslednej minúte vyrovnal.

ĽUBOMÍR MATUŠKA

Kremnické Bane – Pitelová 1:2 (1:0)

GÓLY: 37. Knapp (11 m) – 66. Urgela (11 m), 90 P. Barát

ROZHODOVAL: Barboriak, 35 divákov

KR. BANE: Majda – Lupták, Weiss, Weis, Neuschl (89. Kostolani), Slašťan, Ľ. Sekereš (5. Priwitzer), Knapp, Mazúr, M. Sekereš (51. Medveď), Ivan

PITELOVÁ: J. Barát – Egyed, Mališ, Henžel, Nárožný, Spišiak, Urgela, P. Barát, Kollár (78. Forgáč), Török (64. Fábik), Paučo (11. Milčík)

Vo veľmi vyrovnanom zápase by si domáci tím určite zaslúžil bod, avšak šťastena sa otočila proti nemu. V nadstavenom čase strhli hostia víťazstvo na svoju stranu.

RUDOLF OSWALD

Lovčica-Trubín – Lad. Vieska 2:3 (0:3)

GÓLY: 57. Pilnik, 65. Macko – 28., 35. Dobrota, 31. Horváth

ROZHODOVAL: Osvald, 100 divákov

LOVČICA-TR.: P. Kováč – Macko, Kapusta, Kollár, M. Vrtík, Karásek, M. Kováč (68. Pavol Vrtík), Perer Vrtík (68. Bajnok), Fabian (33. Tinák), J. Vrtík, Benko (46. Pilnik)

LAD. VIESKA: Číž – Osika, Urblík, Hudec, Urgela, Husár, Horváth, Škriniar, Dobrota, Lepšík, M. Šimko

V úvodnej časti hry dominoval na ihrisku hosťujúci tím, z piatich gólových šancí strelil tri góly. V druhom dejstve sa obraz hry zmenil. Hostia začali hrať ľahkovážnejšie, čo bola voda na mlyn pre domácich. Zápas sa začal niesť v ich réžii a domáci postupne znižovali stav. V nervóznom závere mohli domáci vyrovnať, lenže lopta išla ponad bránku. V posledných siedmich minútach už hostia udržiavali loptu na svojich kopačkách.

Sklené Teplice – Horné Hámre 0:14 (0:8)

GÓLY: 22. Štefanka, 26., 30. Šmondrk, 35. Nasvetr, 38., 42., 52. Ježko, 39. Chmola, 45., 60. Štefanka, 50., Mokrý, 80. Herko, 85. vlastný, 87. Sámel

ROZHODOVAL: Lešniak, 55 divákov

SK. TEPLICE: Ruisl – J. Benko, Beňo, Bielik, P. Minka, Horný, Brenkus, Krahulec (80. Mistrík), Lupták, Lukačko, Krpelan

H. HÁMRE: Sámel – Štubňa (46. Prutkay), Chmola (46. Beniak), Lipjanský, Mokrý, Zelovič (46. Sitarčík), Herko, Ježko, Nasvetr, Šmondrk, Štefanka

V Sklených Tepliciach sa zrodilo vysoké víťazstvo favorizovaných Horných Hámrov, ktorí domácim nestrieľali až štrnásť gólov.

Hronský Beňadik – Prenčov 0:6 (0:4)

GÓLY: 4., 9. Beňovic, 18., 18. Potančok, 60., 66. R. Blahút

ROZHODOVAL: Nitško, 30 divákov

HR. BEŇADIK: Gaži – Štrbo, Valo, Lempochner, Srnka, Valkovič, Kováč, Vlčko, Kasan, Mezö, Šarkőzi

PRENČOV: Husár – Z. Weber, R. Blahút, P. Blahút, Beňovic, Báťo (30. R. Blahút st.), A. Chovan, M. Chovan, J. Weber, Brnák, Potančok

Hostia zvíťazili vysoko 6:0. Ich víťazstvo mohlo byť aj vyššie, no nepremenili pokutový kop. Hlavný rozhodca podal kvalitný výkon.

MICHAL DRGOŇ

Vyhne – Prochot 2:0 (2:0)

GÓLY: 4. Zuberník, 16. Bosák

ROZHODOVAL: Priebera, 60 divákov

VYHNE: Herold – Lachata, Štefanka, Stančík, Babic (66. Považan), Bosák, Babic, Bugár, Kašiar (60. Výboch), Zuberník (31. Hudec), Barborík (46. Pramuka)

PROCHOT: Biľ – Kmeť, Ličko, Rečlo, Marcel Rosengerg, T. Rosenberg, P. Rosenberg, Bugár, Marek Rosenberg, Miloš Rozenberg, J. Rozenberg

Vyhne potvrdili úlohu favorita a zvíťazili v pomere 2:0. Víťazstvo domácich mohlo byť aj vyššie.

JOZEF HALAJ

Banská Belá – Prestavlky 1:0 (0:0)

GÓL: 75. Ivanič

B. BELÁ: Henzel – Dolinský, Ľupták (27. Prokeš), Hunka (50. Prokaj), Látka, Lakatos, Líška, Ivanič, Raučina (72. Babirád), Durbák, Hrubčo (46. Lacko)

PRESTAVLKY: Bil – Boldiš, Štyriak, Haring, Nemec, J. Kukučka, Dedík, M. Kukučka, P. Kukučka, Strelka

Hostia pricestovali iba desiati, no bojovali až do konca, a tak si zaslúžia pochvalu.

JÁN ČÍK

Malá Lehota – Ostrý Grúň 0:3 (0:1)

GÓLY: 26. Žoltický, 67., 77. Šurianský

ROZHODOVAL: Meliš, 100 divákov

M. LEHOTA: Štrba – Baranec (72. V. Adamec), Haspra, A. Tisovský, T. Adamec, David Tisovský, J. Haspra, Paulík, Dušan Tisovský, F. Tisovský (56. Debnár), Holička

OSTRÝ GRÚŇ: Baláž – Štefanča, Vinca, Šurianský, Šopa, Miškov, Haring, Števkov, Žoltický (60. Macek), Šulva, Bielik

Hostia vyťažili z minima maximu a z Malej Lehoty si odniesli všetky body. Hral sa obojstranne výborný zápas s lepším koncom pre hostí.

VLADIMÍR DEBNÁR

Rudno nad Hronom – Dolná Trnávka 1:4 (0:2)

GÓLY: 81. Melčík – 18. Struhár, 23., 86. Kopčan, 85. Kysel

ROZHODOVAL: Valo, 50 divákov

RUDNO: Graus (29. Kršiak) – A. Dudek, M. Dudek, Rudzan (34. Mičo), Mocpajchel, Strieška, Krátky, Marko, Kupec (71. Melčík), Búry, Kačinec

D. TRNÁVKA: Tesák – Baran, Kopčan, Struhár, Kružic (67. Kotrlec), Kopčan (78. Boška), Dodok, Rozenberg, Turský (76. Kúšik), Zinurovič (83. Dovec), Kysel

Výsledok nezodpovedá priebehu zápasu. Domáci zahodili v prvom polčase niekoľko šancí, hostia sa po dvoch veľkých chybách domácich hráčov ujali vedenia – 0:2. V druhom polčase sa hostia spoliehali na rýchle protiútoky, ktoré za stavu 1:2 v závere zápasu využili.