LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Tretia a piata liga mali cez víkend na programe ďalšie súťažné stretnutia.

Žarnovica – Teplička nad Váh. 1:0 (1:0)

GÓLY: 16. L. Štefanka

ROZHODOVAL: Belko, 100 divákov

ŽARNOVICA: O. Straka - P. Záhradník (90. K. Kováč), V. Bobor, M. Páleník, R. Badinka, L. Listofer, L. Štefanka, R. Víglaský, Ľ. Jamnický, M. Plško, M. Sedliak (85. J. Ježko)

Najslabší zápas, aký kedy na žarnovickom štadióne bol. Domáci nastúpili v oklieštenej zostave, bez štyroch hráčov základnej zostavy. Popri tom chýbali na lavičke aj tréner s vedúcim mužstva, a tak aj výkon domácich vyzeral. Hostia pôsobili futbalovejším dojmom, mali hernú prevahu. Domáci sa zamerali na obranu a pokúšali sa využívať brejky. Jediný sa im vydaril v 16. min., keď po zaváhaní hosťujúcej obrany prešprintoval všetkých Štefanka a s prehľadom rozhodol o osude duelu. Druhý polčas bol ešte slabší ako prvý, domáci z brejkov zahadzovali stopercentné šance. O stretnutí mohol už skôr rozhodnúť Páleník, ktorý však svoje čisté príležitosti pálil, ako keby mu niekto „ukradol“ strelecké kopačky. Nakoniec to mohlo byť pre domácich osudné, pretože bývalý hráč Žarnovice Blaščík mal čistú šancu. Na domáce šťastie však prestrelil bránu. Stretnutie sa potom už len dohrávalo. Domáci podali najslabší výkon sezóny, vyzdvihnúť možno len Štefanku, Listofera a Páleníka.

ROZHODOVAL: Pelle, 40 divákov

B. ŠTIAVNICA: M. Pažout - T. Beňadik, M. Necpal, V. Kušion, P. Nedorosčík, M. Hanulík (76. R. Kmeť), P. Hanzlík, N. Barák, R. Chmelina, M. Kminiak, P. Číž (87. P. Žikla)

Domáci konečne nastúpili v kompletnej zostave a favorita zo Seliec svojou dobrou hrou zaskočili hneď v prvom polčase. Do druhého dejstva nastúpili hostia s cieľom stav zvrátiť, no domáci pridali dva pekné góly a o osude duelu bolo rozhodnuté. Banská Štiavnica mohla vyhrať i vyšším rozdielom, no ďalšie šance spálili Kminiak a Barák.

ĽUBOMÍR BARÁK

Lovča – Hliník nad Hr. 4:1 (1:1)

GÓLY: 22., 55. J. Arvaj, 50. R. Neuschl (11 m), 60. M. Rapčan - 27. M. Dekiš

ROZHODOVAL: Rendla, 260 divákov, ČK: 16. Dúbravský

LOVČA: P. Weber - D. Beňo, M. Budinský, M. Hlaváč (66. M. Petržel), J. Arvaj, P. Šebeň, L. Rybár, M. Rapčan, J. Túri (70. M. Greguš), R. Neuschl, J. Žiak (85. M. Kupči)

HLINÍK: B. Bavlšík - J. Fehérpataky, D. Bosák (36. D. Beňo), R. Henžel, M. Dekiš, Š. Krčmárik, P. Binda, M. Bicka, F. Dúbravský, M. Polc, L. Deneš (74. M. Brašeň)

V 22. kole sa stretli v derby zápase Lovča a Hliník nad Hronom. Domáci nastúpili do stretnutia aktívnejšie a vypracovali si dve – tri vyložené šance, no tie však nepremenili. V 16. min. po peknej nahrávke J. Túriho si prebral loptu R. Neuschl a rútil sa sám na brankára. Nedovolene ho však zastavil Dúbravský, ktorý uvidel červenú kartu. Lovčania potom prevzali iniciatívu a v 22. min. po peknej individuálnej akcii otvoril skóre J. Arvaj, ktorý zakončil pod hornú žrď Bavlšíkovej brány. Po chybe v obrane Lovče sa za pár minút k hlavičke dostal M. Dekíš, ktorý vyrovnal na 1:1. Do konca prvého polčasu sa hralo obojstranne dobre, ale dôsledkom vylúčenia jedného z hostí mali viac šancí domáci. Do druhého polčasu nastúpili domáci s jasným cieľom zvíťaziť a po peknom centri Žiaka si ukážkovo sklepol loptu prsiami Rapčan a vybojoval pokutový kop. Ten na dvakrát premenil Neuschl – 2:1. Lovčania pokračovali vo svižnom tempe, po peknej kolmici Žiaka špičkou nohy prekonal gólmana hostí Arvaj. Lovčania hrali v nastolenom trende aj naďalej a v 60. min. po peknej akcii Žiaka s Neuschlom pohodlne do prázdnej brány skóroval Rapčan. Od tohto momentu sa zápas len dohrával, domáci kontrolovali hru a hostí nepustili do žiadnej vážnejšej šance. Lovčania si tak pripísali do tabuľky tri dôležité body.

FRANTIŠEK PÁLENÍK

Št. Bane – Čierny Balog 4:0 (3:0)

GÓLY: 27., 35., 40., 52. D. Budinský

ROZHODOVAL: Belán, 80 divákov

ŠT. BANE: A. Petrík - F. Sojka (78. D. Vilmon), I. Pastier, M. Pastier, A. Santoris, M. Drexler, P. Michalek, D. Budinský (89. S. Hanusz), R. Dlhoš, M. Kubina, A. Širáň (78. S. Haboš)

Domáci podali diametrálne odlišný výkon ako pred týždňom a po vyrovnaných prvých minútach prevzali iniciatívu a zatlačili hostí do defenzívy. Vypracovali si v prvom polčase šesť gólových šancí, z ktorých polovicu premenili a polčas zaslúžene vyhrali. V druhom dejstve hneď v 46. min. Michalek nastrelil tyčku. V 52. min. však dal Budinský ďalší gól, čím poistil výhru domácich. Hrdinom zápasu bol práve tento hráč, ktorý strelil až štyri góly. Domáci mohli potom pridať aj ďalšie zásahy, avšak svoje šance už nepremenili. Hostia si vypracovali dve šance, no domácich podržal brankár. Štiavnické Bane vyhrali zaslúžene.