OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Repište opäť zakoplo, zápas o tretie miesto vyhrala Lutila. Prinášame tradičný prehľad zo zápasov ObFZ Žiar nad Hronom.

(Zdroj: archív - Karol Krist)

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ

21. kolo:

Dolná Trnávka – Hod.-Hámre 5:2 (2:1)

GÓLY: 2., 68. Imrich, 34., 59. Kopčan, 80. Kysel – 25. Barborík, 87. Kapusta

ROZHODOVAL: Šimič, 50 divákov

D. TRNÁVKA: Lehocký – Dodok, Líška, A. Struhár, Turský, Magula, Kysel (82. Kotrlec), Imrich (73. ČK), Baran, Nagy, Kopčan

HOD.-HÁMRE: P. Danko – Laurov, Karakačanov, Kašiar, Debnár, Frim, M. Danko (20. Barborík), Kapusta, Gulaša, Búry (72. Valenta), Pleško

V Dolnej Trnávke sa hral otvorený futbal so šancami na oboch stranách. Domáci už v 2. min. po peknej akcii viedli 1:0, po góle Tomáša Imricha. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 25. min. po zásahu Barboríka. Dolnú Trnávku gól nezlomil a už v 34. min. upravil na 2:1 Patrik Kopčan. Dolná Trnávka mohla do polčasu náskok stav zvýšiť, Hodrušu však podržal Danko. Do druhého polčasu nastúpili hostia s odhodlaním zvrátiť stav zápas. Trnávka hrozila protiútokmi, v 59. min. zvyšoval Kopčan na 3:1 Domácim brejkové situácie vychádzali, v 59. min. zvýšil Imrich na 4:1. V 80. min. uzavrel konto domácich Kysel - 5:1. Tri minúty pred koncom upravil Kapusta na 5:2. Vynikajúcim výkonom prispeli k vytúženému víťazstvu Trnávky Líška, Imrich, Nagy a Magula. Víťazstvo domácich je zaslúžené, hosťom sa hra nedarila.

ADAM STRUHÁR

Kremnica – Tek. Breznica 4:0 (2:0)

GÓLY: 21. Hovorič, 26., 486 Trokšiar, 71. Schmidt

ROZHODOVAL: Barboriak, 170 divákov

KREMNICA: Lachký – Netolický, Tokár, Ondrejka, Ziman, Kapšo, Hovorič (76. Koka), Kvoriak (50. Mucha), S. Urgela (10. Schmidt), Antal, Krokšiar

TEK. BREZNICA: Gaži – Forgáč, Kruľák, Galbavý, Kosmály, Guláš (72. Volentier), Drgoňa (64. Lauko), Daniš (46. Pastier), Mikuška, Petráš (70. Horniak), Říha

Domáce mužstvo začalo zodpovedne, hráči na seba nevyvíjali tlak, čo sa prejavilo aj na hre. Skóre otváral Hovorič, na ktorého nadviazal Trokšiar. Kremničania mohli vyhrávať aj vyšším rozdielom, ale niekoľko šancí zahodili. Domáci hrali uvoľnene, pokračovali v dobrom výkone a hneď v úvode druhého dejstva pridali tretí gól. Niekoľko šancí mali aj hostia, ale gólman domácich svoj tím podržal. Keď po individuálnej akcii dal Schmidt štvrtý gól Kremnice, o zápase bolo rozhodnuté. Domáci futbalisti podali v tomto zápase skvelý výkon, za ktorý si zaslúžia absolutórium. Pochvalu za výkon si zaslúži aj strelec dvoch gólov Trokšiar.

DUŠAN KRAJČÍK

Slaská – Lad. Vieska 1:4 (1:2)

GÓLY: 37. Šovčík - 9. Fišnar, 26., 52. Dobrota, 87. Hanus

ROZHODOVAL: Bajnok, 40 divákov

SLASKÁ: Ertl - Hric, Bahno, Heško, Masarovič, Šovčík, Husár, Hajdúch, Lalo (18. Göth), Vanko, Mokroš

LAD. VIESKA: Číž - Horváth, Macejko, Hudec, Goral, Benča, Urgela (10. Osika - 76. Lepšík), Gajdoš, Fišnar, Hanus, Dobrota

Zápas, v ktorom hostia dokonale využili svoje príležitosti, zatiaľ čo domáci nie.

PETER HRIC

Bzenica – Repište 1:1 (1:0)

GÓLY: 36. vlastný - 79. Krátky

ROZHODOVAL: Osvald, 100 divákov

BZENICA: Jančok - A. Meliš, Leba, Haluška (75. Považan), Demko, Frlajs, P. Mališ, Krištof (63. Mazúr), Kliman, Erhardt, Demko

REPIŠTE: Gašpir - L. Kmeť, Ulbrík, Hurta, Karvaš, Ceplák, Slaný, Kordík (46. K. Krahulec), E. Kmeť, Želiar (73. J. Krahulec), Krátky

Výborný zápas, ku ktorému svojimi výkonmi prispeli i rozhodcovia. Repište bolo na ihrisku lepším tímom, i keď bod za remízu sa mu podarilo vybojovať až jedenásť minút pred koncom.

VLADIMÍR RYBÁR

Horné Hámre – Vyhne 3:0 (1:0)

GÓLY: 8. M. Laurov (11m), 51. Víglaský, 63. V. Laurov

ROZHODOVAL: Barboriak st., 56 divákov

H. HÁMRE: Siekela - Zelovič, Štefanka, Pečarka, Prutkay, Lipjanský, Ježko, M. Laurov (81. Nasvetr), Šarkozi (75. Sitarčík), Víglaský, V. Laurov (77. Fusatý)

VYHNE: Herold - Stančík (28. Bosák), Lachata, Kašiar (72. Šima), Pramuka, Ukrop, Lupták, Babic, Tomčány (66. Babic, 85. Kirschner), Čiliak, Zuberník

Jednoznačný zápas z pohľadu domácich, ktorí napriek trom gólom v sieti hostí, zahodili množstvo ďalších šancí. Stretnutie nezvládol hlavný rozhodca duelu, ktorý chcel byť centrom pozornosti a navyše svojimi rozhodnutiami nechránil zdravie hráčov.

MILAN MOKRÝ

Lutila – Horná Ves 1:0 (0:0)

GÓLY: 69. R. Kanina (11m)

ROZHODOVAL: Kacz, 113 divákov

LUTILA: Chromík - P. Karásek (62. Hríň), Poliak, Spodniak (60. Majer), D. Karásek (89. Vittek), T. Krnčok, R. Kanina, M. Krnčok, Kollár, Dubina (44. ČK), Hric

H. VES: Mriška - Kollár (69. Tichý), Košarník, Hric, Urgela, Haluška, Kubík (69. Moravčík), Lupták, Širáň, Pobežka, B. Neuschl

Zápas o tretie miesto tabuľky mal výbornú úroveň. V prvom polčase veľkú príležitosť Kaninu zneškodnil hosťujúci gólman Mriška. Domáci od 44. min. hrali iba s desiatimi hráčmi, pretože Dubina uvidel červenú kartu. Hráči domáceho mužstva si však bojovnosťou vydobyli penaltu, po ktorej premenení ustrážili snahu hostí o vyrovnanie.

JOZEF HRIC

Veľká Lehota – Brehy 1:2 (1:2)

GÓLY: 22. T. Viglaský - 2. Tužinský, 43. Šlavka

ROZHODOVAL: Oslanec, 60 divákov

V. LEHOTA: Gubriansky - Kocian, T. Viglaský, Cibiri, Ovčačík, A. Víglaský, Polc, A. Víglaský, Vozár, M. Víglaský, Šmondrk

BREHY: Bendek - Predajniansky - Vozár, Tužinský, Gorbov, Gaži, Baranec, Kicko, Šlavka, Brodziansky, Barniak

Hostia sa ujali vedenia rýchlym gólom už v 2. min., vyrovnanie domácich prišlo o dvadsať minút neskôr. Remízový stav však dlho nevydržal, po nedorozumení obrany na konci prvého polčasu hostia znova viedli o gól. V druhej časti domáci nedokázali vážnejšie ohroziť bránu hostí, ktorí brali všetky tri body.

ROZHODOVAL: Kacz, 44 divákov

B. BELÁ: Prokaj – Durbák, Hanzlík, Hunka, Ivanič, Majerský, Švorc, Schrom (87. Kováč), Weis (83. Hrubčo), Lakatos, Zelinka

LOVČICA-TR.: Tóth – P. Kováč, Janek, Macko, Foltán, M. Kováč, Rečlo (82. ČK), Sedliak (83. Lenhart), Kapusta, Janek, Vrtík

Domáci nastúpili do zápasu s chuťou a nepustili súpera do žiadnej väčšej šance, z čoho pramenil aj úvodný gól. Postupne sa hra vyrovnala a hostia sa snažili stav zrovnať hlavne nakopávanými loptami, čo však domáca obrana bez problémov zvládla. V druhom polčase dominovali domáci, no hostia z ojedinelého brejku vyrovnali – 1:1. Belania však nezložili zbrane a s chuťou po víťazstve si razili cestu za tromi bodmi. Nakoniec sa im to aj podarilo a dvomi gólmi rozhodli zápas vo svoj prospech.

JÁN DURBÁK

Prochot – Šáš. Podhradie/L. Vieska B 3:0 (1:0)

GÓLY: 23., 77. P. Rosenberg, 81. Bugár

ROZHODOVAL: Abrahám, 40 divákov

PROCHOT: Strelka - Bajnok, J. Rozenberg (85. Kúšik), M. Rosenberg, Dedík, Liner (72. Haring), Benko (46. Beňo), T. Rosenberg, P. Rosenberg, Bugár, Meliš

Š. POD./L. VIESKA B: Karásek - Futák, Sedliak, Lüttmerding, Golha, Matonok, Kukučka (46. Kučera),Záhorec, Rafaelis, Petro, Šimko

V Prochote sa hral vyrovnaný futbal, domáci však dokázali trestať chyby hostí.

TOMÁŠ ROSENBERG

Janova Lehota – Prenčov 1:6 (0:2)

GÓLY: 55. Kolaček – 7., 52. Halát, 31. A. Chovan, 63. vlastný, 72., 88. R. Blahút,

ROZHODOVAL: Knapp, 50 divákov

J. LEHOTA: Kováč - Bodor, Rozenberg, Rašlík, Karásek, Korál (54. Fedeš), Beňo, Koneracký, Čiliak, Tóth, Kolaček

PRENČOV: Mi. Blahút - Weber, Výboch, Bartolovic (84. Brnák), Židík, Beňovic, A. Chovan, R. Blahút, F. Blahút (46. M. Chovan), P. Blahút (77. Báťo), Halát (86. D. Chovan)

Zaslúžené víťazstvo futbalistov z Prenčova, ktorí boli oveľa futbalovejší ako domáca Janova Lehota.

MARIÁN KARÁSEK

Jastrabá – Voznica 0:2 (0:1)

GÓLY: 10. Kaška, 60. Mikuška

ROZHODOVAL: Pružina, 50 divákov

JASTRABÁ: Bajnok - Barboriak, J. Rafaelis, Krajčík (81. Kollár), L. Hric, L. Rafaelis, A. Mališ (63. M. Mališ), M. Hric, Mojžiška, Janúch, Henžel

VOZNICA: Pukan - Ma. Blaho, Beňovský, Š. Kliman (54. Mikuška), Mi. Blaho, Novický, Kaška, Sitár, Hock, Valach, Luky (71. S. Kliman)

Vyrovnaný a bojovný zápas, šance sa striedali na oboch stranách. Hostia v prvom polčase využili chybu domáceho tímu a od desiatej minúty viedli. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, lenže to využili hostia, ktorí pridali druhý gól a zaslúžene zvíťazili.

MATÚŠ HRIC

Pitelová – Rudno nad Hr. 0:4 (0:3)

GÓLY: 30. M. Budinský, 44., 45. Poličik, 89. Luky

ROZHODOVAL: Bezák, 20 divákov

PITELOVÁ: J. Barát - Urgela, Kysel, Henžel, Egyed, Paučo, P. Barát, Mišík, Mališ, Ponický, Forgáč

RUDNO: Husár - Budinský, Debnár, Vančo, Dobrík, Krátky, Pacalaj, M. Budinský, Herko (87. Luky), Poličik (80. Mihálik), Búry

Hostia pricestovali s úmyslom vyhrať, čo sa im aj podarilo. Domáci počas stretnutia statočne odolávali, lenže na svojho súpera nevyzreli aj preto, že znova hrali v oklieštenej zostave. Výborné výkony predviedli muži v bránke, hosťujúci Husár i domáci J. Barát.

Hr. Beňadik – Ostrý Grúň 2:11 (2:6)

GÓLY: 27., 42. Forgáč – 13., 70. Michálik, 22., 34., 39., 44., 57. Šurianský, 32., 61. Žoltický, 49. Michalov, 68. Miček

ROZHODOVAL: Knap, 50 divákov

HR. BEŇADIK: Števlík – Lempochner, Grapka, Kováč, Fabiankovič, Mlinka, Forgáč, Štrbo, Beňo, Seneši, Štrbo

O. GRÚŇ: Miček – Michalov, Vinca (46. Števkov), Kotrla, Michálik, Šulva (46. Volentier), Baláž, Haring (46. Žiško), Žoltický (70. Štefanča), Šurianský (60. Miček), Michalov

V stretnutí dvoch susedov z čela tabuľky sa zrodila až prekvapivo vysoká výhra hostí. Ostrý Grúň si vďaka jasnému triumfu upevnil prvé miesto v tabuľke. Strelecký koncert predviedol v zápase Šurianský, ktorý domáceho gólmana prekonal až päťkrát.

IVAN MRIŠKA

Kopernica – Sklené Teplice 7:0 (4:0)

GÓLY: 8., 20., 78. Weis, 23., 37. Fronk, 67. P. Bielik, 70. Faško

ROZHODOVAL: Vozár, 20 divákov

KOPERNICA: Ďurian – Fronk (67. Hodrušský), Novodomec, Ľ. Bielik, P. Bielik, Chrien, Weis, Mánik (34. Kundrata – 59. Zoban), Faško, Slašťan, Moravčík

SK. TEPLICE: Ruisl – Lukačko, Šimič, Minka, Sekereš, Kmeť, Lupták, Biľ, Benko, Mistrík

Hostia hrali len desiati, čo domáci využili. Kopernica mala územnú prevahu, už do prestávky vyhrávala 4:0. Niekoľko pekných šancí mali aj hostia, no domácich podržal gólman Ďurian. Po zmene strán sa duel už len dohrával, domáci vyhrali zaslúžene. Kopernica mohla vyhrať i vyšším rozdielom, ale ďalšie šance zahodila.

LUKÁŠ MORAVČÍK

Malá Lehota - Hronská Dúbrava 4:3 (2:1)

GÓLY: 4., 66. T. Adamec, 17. M. Pacalaj, 80. D. Tisovský - 27., 75. M. Lacko, 54. J. Paraj,

ROZHODOVAL: Fáber, 80 divákov

MALÁ LEHOTA: A. Boroš - K. Ďatko, M. Pacalaj (64. J. Rajnoha), A. Tisovský, D. Tisovský, T. Adamec, M. Holička, D. Tisovský, M. Pacalaj, Z. Paulík, M. Haspra

HR. DÚBRAVA: M. Tužinský - T. Ihring, P. Dúbravský, M. Dúbravský, M. Lacko, J. Paraj, T. Gömöry (80. R. Dúbravský), M. Balko, M. Kováč, Z. Bezdeda, V. Murgaš

1.Ostrý Grúň 8 6 2 0 40:12 20

2.Hronský Beňadik 9 5 0 4 26:28 15

3.Trnavá Hora 9 5 2 2 30:20 14

4.Malá Lehota 8 4 2 2 26:19 14

5.Hronská Dúbrava 9 3 2 4 24:19 11