OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky (FOTO + VIDEO)

El Clásico vyhrala Horná Ves. Pozrite si veľký prehľad z víkendového futbalu.

Jediný presný zásah zaznamenal Haluška.Jediný presný zásah zaznamenal Haluška. (Zdroj: Silver Jurtinus)

GÓLY: 9. Nagy, 18. P. Kopčan, 23. Baran – 48. Mašír (11m), 60. Jenis

ROZHODOVAL: Šimič, 80 divákov

D. TRNÁVKA: Lehocký – Dodok, A. Struhár, M. Kopčan (60. Líška), Magula, Baran, Kysel, Nagy, Imrich, P. Kopčan, M. Struhár

V. LEHOTA: Gubriansky – Hudec, J. Kocian, T. Kocian (83. A. Víglaský ml.), Ovčačík, Mašír, Polc, A. Víglaský st., Cibiri (45. Jenis), Országh, Vozár (45. Šmondrk)

Dolná Trnávka po zaváhaní v Kremnici potrebovala doma bodovať naplno. Od prvých minút súpera zatlačila a už v 9. min. po krásnom prieniku a nechytateľnej strele Nagyho bolo 1:0. V 18. min. pripravil gólovku Kysel a P. Kopčan sám pred Gubrianskym nezaváhal – 2:0. V 23. min. zvyšoval Baran priamo z rohu už na 3:0. Dolná Trnávka mala zápas pod kontrolou, hostia hrozili len z ojedinelých protiútokov. Domáci v prvom polčase mohli svoj náskok zvýšiť, no šance zahodili, čo sa im takmer vypomstilo. Do druhého dejstva hostia prestriedali a oživenie na trávniku bolo cítiť od úvodných minút. V 48. min. z penalty znížil Mašír a o desať minút po peknej hlavičke Jenis. Hostia si vypracovali ešte dve až tri gólové šance, ktoré však nevyužili. V závere domácich opäť podržal Lehocký. Hral sa pekný zápas so šancami na oboch stranách. Veľká Lehota podala napriek oklieštenej zostave sympatický a bojovný výkon.

ADAM STRUHÁR

Fotogaléria TU:

Lutila – Slaská 5:0 (2:0)

GÓLY: 29. Kanina, 43. Poliak, 56. Spodiak, 67. P. Karásek, 82. Majer

ROZHODOVAL: Kacz, 80 divákov

LUTILA: Chromík - Hric (67. Hríň), Dubina, P. Karásek (67. Kanina), Kollár, Poliak (60. Majer), Spodniak (71. Al Muaqet), D. Karásek, Krnčok, T. Kanina, M. Krnčok

SLASKÁ: Ertl - Lalo (60. Ferko), Hric, Masarovič, Silný (65. Gordulič), Gašparík, Vanko, Bahno, Heško (72. V. Mokroš), Šovčík (46. M. Mokroš), Šebeň

Zápas začal ako tradičné derby, rozhárane z oboch strán. Domáci prvýkrát udreli v 29. min., na 2:0 do prestávky zvýšil po priamom kope a následnej doražke Poliak. Po góle na 3:0 sa zápas zlomil, domáci už definitívne dominovali a do konca stretnutia pridali ešte dva góly. Napriek vysokému víťazstvu domácich sa hral výborný zápas, ku ktorému prispeli i arbitri stretnutia.

JAROSLAV VITTEK

Načítavam video...

Horné Hámre – Bzenica 1:4 (0:2)

GÓLY: 62. Štefanka – 16. Laurov, 30. A. Kliman, 59. Erhardt, 68. Demko

ROZHODOVAL: Oslanec, 100 divákov

H. HÁMRE: Straka - M. Štefanka, Zelovič, Prutky (20. T. Lipjansky), Víglaský, Ježko (46. Pečarka), M. Lipjanský (71. Izák), M. Laurov, Sitarčík (55. V. Laurov), L. Štefanka, Repiský

BZENICA: Jančok - R. Demko, Považan, Kliman, M. Meliš, M. Demko, Frlajs, Erhardt, Laurov, Mališ, A. Meliš

Zaslúžené víťazstvo hostí, ktorí domácich futbalistov predčili vo všetkých herných činnostiach. Už v prvej časti jasne dominovali hostia. V druhom polčase po góle na 1:3 sa zdalo, že domáci zdramatizujú zápas, prišlo však vytriezvenie v podobe štvrtého gólu. Tak ako pevne opraty zápasu mali v rukách hostia, rovnako na tom boli rozhodcovia stretnutia.

MILAN MOKRÝ

Hod.-Hámre – Lad. Vieska 1:1 (1:1)

GÓLY: 14. Pleško - 6. Fišnar

ROZHODOVAL: Bajnok, 30 divákov

HOD.-HÁMRE: Danko - Pleško, Laurov, Kapusta, Gulaša, Karakačanov, Frim, Šopa, Kašiar, Debnár, Kramár

L. VIESKA: Číž - Horváth, Macejko, Hudec, Benča (80. Nosáľ), Debnár, Gajdoš, Urgela, Fišnar (88. Matonok), Hanus, Dobrota

Výborné stretnutie, hralo sa z jednej strany na druhú. V úvode zápasu sa vedenia ujali hostia, ktorí mohli stav zvýšiť aj na dva góly, čo sa však nestalo. Do prestávky sa domácim podarilo vyrovnať a keďže do konca už gól nepadol, zrodila sa spravodlivá remíza.

MIROSLAV GULAŠA

Repište – Brehy 6:1 (2:1)

GÓLY: 2., 42., 63. M. Krátky, 57.,78. Hurta, 84. Karvaš - 27. Gorbov

ROZHODOVAL: Šimič, 100 divákov

REPIŠTE: Gašpir - Kordík, E. Kmeť, Karvaš, Ceplák, Krátky, Slaný, Hurta, Urblík, Vincúr, L. Kmeť

BREHY: Predmeský - Predajniansky, K. Šlavka, Baranec, Vozár, Holý, Barniak, Tužinský, Gorbov, M. Šlavka, Mánik

Diváci videli v solídnom a férovom zápase vysoké víťazstvo domácich, ktorí otvárali skóre už v 2. min. Krátkym. Následne sa hra vyrovnala a na 1:1 upravil Gorbov. Polčas na 2:1 uzavrel svojim druhým presným zásahom Krátky. Po výmene strán sa z gólov radovali už len domáci. Na 3:1 zvyšoval Hurta, M. Krátky vsietil hetrik a bolo 4:1. Ďalšie góly na konečných 6:1 pridali znova Hurta a Karvaš.

VLADIMÍR KÚŠ

Vyhne – Tek. Breznica 3:2 (1:1)

GÓLY: 5., 55., 76. Čiliak - 44. vlastný, 84. Mikuška (11m)

ROZHODOVAL: Barboriak , 68 divákov

VYHNE: Herold - Lachata, E. Babic, Stančík, L. Bosák (80. Šima), Ľ. Lupták, M. Lupták, Hudec, Čiliak, Zuberník, Pramuka (64. Gocník)

T. BREZNICA: Homola - Kosmály (77. Horniak), Forgáč, J. Galbavý, Píry, Daniš (71. Šebo), Mikuška, Jurisý, Lauko, T. Galbavý (46. Pastier), Říha

Domáci začali dobre, viedli 1:0, no náskok stratili v závere prvého polčasu po vlastnom góle. V druhom polčase boli domáci herne lepším tímom, strelili dva góly a mohli i viac, keby nezahodili množstvo vyložených šancí. Hostia korigovali na konečných 3:2 z pokutového kopu.

JOZEF HALAJ

Horná Ves – Kremnica 1:0 (1:0)

GÓL: 29. Haluška

ROZHODOVAL: Maslen, 300 divákov

H. VES: Mikula - Košarník, Kollár, Hric, E. Urgela, Lupták, Širáň, B. Neuschl (60. Moravčík), Sekereš (80. Tichý), Pobežka, Haluška

KREMNICA: Lachký - Netolický, Ondrejka, Antal, Ziman, Kapšo, M. Urgela, Mucha (60. Tokár), P. Urgela (77. Kubík), Hovorič, Koka (66. Trokšiar)

V Hornej Vsi sa hral derby zápas pred peknou diváckou kulisou, obe mužstvá vstúpili do stretnutia svižne. Prvú sľubnú šancu si vytvoril domáci Inter, keď strela Širáňa tesne minula bránu. V ďalšom priebehu sa hralo medzi šestnástkami. V 29. min. využil zaváhanie obrany hostí Haluška a otváral skóre duelu. Do konca polčasu sa už nič dôležité neudialo, a tak do kabín s miernym náskokom odchádzali domáci. V druhom polčase mala hra vyrovnaný charakter, bez väčších šancí. Vzruch priniesla 65. min., keď priamy kop domáceho Košarníka a následnú vyrazenú loptu hosťujúceho gólmana Lachkého neumiestnil do brány Lupták. V 75. min. pohrozili aj hostia, nebezpečnú strelu M. Urgelu však vytlačil na roh brankár Mikula. O desať minút neskôr sa peknou strelou z otočky prezentoval domáci Širáň, no brankár hostí ju bravúrne vyrazil. Kremničania posledných desať minút domácich pritlačili a nakopávanými loptami sa snažili o vyrovnanie stavu, čo sa im však nepodarilo.

ROZHODOVAL: Bajnok, 20 divákov

B. BELÁ: Hanzlík – Hunka, Binder, Durbák, Ľupták, Lakatos, Weis, Zelinka, Puškár (60. Solivarský), Schrom, Švorc (46. Kováč)

ST. KREMNIČKA: Ďurča – T. Gulička, Paller, Bugár, Mudrončík, Palenčár, S. Gulička, Turanec, L. Gulička, Osvald, Palenčát

V zápase, v ktorom už nikomu o nič nešlo, sa hral nudný futbal. Hostia mohli po prvých dvadsiatich minútach vyhrávať 2:0, ale nepremenili svoje šance. Domáci sa uspokojili premenenou jedenástkou a potom to už hostia neustáli a svojimi chybami si privodili vysokú prehru 0:8. V zápase sa darilo Lakatošovi, ktorý vsietil tri góly.

JÁN DURBÁK

Hr. Beňadik – Prochot 3:3 (1:0)

GÓLY: 40. Mezö (11m), 71. Golian, 90. Fabiankovič – 50. vlastný, 55. Benko, 58. P. Rosenberg

ROZHODOVAL: Fáber, 30 divákov

HR. BEŇADIK: Mezö – Kováč, Forgáč (60. Valkovič), Fabiankovič, Valo, Štrbo, Mlinka, Seneši, Beňo (60. Šovčík), Golian, Michalovič

PROCHOT: Liner – Bajnok, J. Rozenberg, M. Rosengerg, Dedík (64. J. Haring), Benko, T. Rosenberg, Meliš, P. Rosenberg, M. Rosenberg (46. M. Haring), Kmeť

Prochot po cennom triumfe nad Rudnom nad Hronom zaváhal v Hronskom Beňadiku. Domáci prehrávali už 1:3, no v mohutnom závere vyrovnali na 3:3. Posledný gól strelili až v 90. minúte.

IVAN MRIŠKA

Rudno nad Hr. – Hr. Dúbrava 2:0 (1:0)

GÓLY: 17. Tužinský, 82. Mihálik

ROZHODOVAL: Bezák, 50 divákov

RUDNO: Husár - Kršiak, Debnár, Mihálik, Budinský (60. Luky), Tužinský, Dobrík, Búry (53. Krátky), Pacalaj, Poliačik, Melčík (45. Sartoris)

HR. DÚBRAVA: Tužinský - R. Dúbravský, Ihring, Paraj, P. Dúbravský, Gömöry, Bezdeda, Cibuľa, Kováč, Páleník (78. Barcík), Murgaš

Rudno nastúpilo v prvej časti s hráčmi, ktorí nepatria do základnej zostavy, ale i napriek tomu sa ujalo vedenia. V druhej časti po prestriedaní si domáci vytvorili niekoľko šancí, z ktorých bola jedna gólová.

MIROSLAV DUDEK

Tr. Hora – Prenčov 0:1 (0:0)

GÓL: 63. Halát

ROZHODOVAL: Hlaváčik, 50 divákov

TR. HORA: Bitala - Hanuška, M. Bílek (71. Tomčo), Beňo, Karvaš, D. Bílek, Ivan (79. Lupták), Švihorík, Lehocký, Urgela, Ianosteac

PRENČOV: M. Blahút - Weber, Výboch, Baťo (79. Brnák), Bartolovic, R. Blahút, A. Chovan, Beňovic, M. Chovan, P. Blahút, Halát (89. D. Chovan)

V slušnom stretnutí sa hrala v prvom polčase vyrovnaná partia. V druhej časti boli hostia rýchlejší, viac domácich zatlačili, z čoho pramenil i gól. Nebyť skvelého Bitalu v domácej bráne, mohlo ich byť aj viac. Po inkasovanom góle si aj domáci futbalisti vytvorili niekoľko šanci, no vyrovnať sa im nepodarilo.

PETER ŠVIHORÍK

Kopernica – Voznica 3:6 (0:2)

GÓLY: 59. Chrien, 61. P. Bielik, 69. Šuta - 33.,74. Hock, 36. Beňovský, 49. Kaška, 73., 76. M. Blaho

ROZHODOVAL: Dvorský, 30 divákov

KOPERNICA: Ďurian - Mánik (51. Šuta), Novodomec (46. Melcer), Kováč, Slašťan, Ľ. Bielik, P. Bielik, Chrien (63. Moravčík), Fronk, Faško (46. Ivanič), Weis (82. Hodrušský)

VOZNICA: Pukan - Beňovský, Kaška, Mocpajchel, Mi. Blaho, Sitár, Kliman, O. Pavol (65. Ma. Blaho, Hock, B. Pavol, Novický

II. TRIEDA B

Ostrý Grúň – Lad. Vieska/Šáš. Podhradie B 1:3 (0:1)

GÓLY: 62. Žiško (11m) – 6., 58., 88. Šimko

ROZHODOVAL: Pružina, 20 divákov

O. GRÚŇ: Miček – Vinca, Michálik, Šurianský, Haring (60. Šulva), Štefanča (46. Maslen), Macek (67. Michálik), Kotrla, Žiško, Michalov, Volentier

L. VIE./Š. POD.: Karásek – Futák, Rozenberg, Sedliak, Lüttmerding, Kukučka, Golha, Záhorec, Šimko, Goral, Brenkus

Hostia prišli bez náhradníka, no napriek tomu potvrdili úlohu favorita a vyhrali 3:1. Strelecky exceloval skúsený Šimko, ktorý zaznamenal hetrik.

IVAN MRIŠKA

Pitelová – Janova Lehota 2:3 (1:1)

GÓLY: 15. Kováč, 53. J. Mališ - 26. Sako, 57. Gaj, 74. Žigo

ROZHODOVAL: Katina, 60 divákov

PITELOVÁ: Barát (46. Forgáč) - Henžel (66. Egyed), Kysel, Paučo, Urgela, Mišík (46. Kubík), P. Barát (68. R. Mališ), J. Mališ, Letáš, Štefanka, Kováč (74. Ponický)

J. LEHOTA: Kováč - Herinek, Rozenberg (29. Gaj), Gustiňák (53. Tóth), Koneracký, Kolaček (46. Žigo), Halás, Fedeš (56. Beňo), Bodor, Korál, Sako

Zápas, v ktorom sa rozhodovalo o piatom postupovom mieste, sa začal vo vysokom tempe. Vedenia sa ujali domáci po strele Kováča, do polčasu sa hosťom podarilo vyrovnať na 1:1. I v ďalšom priebehu mal zápas svižné tempo, akcie sa striedali z jednej strany na druhú. Z jednej z mnohých príležitostí sa domáci znova ujali vedenia 2:1, hostia však znova vyrovnali. Na konci boli spokojnejší hostia, ktorým sa pošťastilo skórovať a uchmatnúť domácim všetky body. Okrem hráčov predviedli na ihrisku solídny výkon i rozhodcovia.

MARÁN ŠTEFANKA

Jastrabá – Malá Lehota 4:1 (3:1)

GÓLY: 13. Matúška, 26.,84. Janúch, 36. L. Rafaelis - 27. Adamec

ROZHODOVAL: Knap, 75 divákov

JASTRABÁ: Bajnok - Barboriak, A. Mališ, Króner (31. Baľák, 82. Mesík), J. Rafaelis, Matúška, L. Rafaelis (77. M. Mališ), L. Hric, Mojžiška, M. Hric (61. Henžel), Janúch

M. LEHOTA: Boroš - Rajnoha, E. Pacalaj, M. Pacalaj, Adamec, M. Haspra (63. J. Haspra), Paulík (79. L. Haspra), Ďatko, Da. Tisovský, A. Tisovský, Du. Tisovský

Zo začiatku vyrovnaný zápas, postupne sa však ukázali kvality domácich, ktorí kontrolovali celý priebeh stretnutia.

8.Sklené Teplice 14 0 1 13 11:80 1

II. TRIEDA O POSTUP - 1. kolo - 16.4. o 16:00 hod. - Lovčica-Tr. - Prenčov, Šáš. Podhradie/Lad. Vieska B – Rudno nad Hr. (15.4.), Banská Belá Jastrabá (15.4.), Voznica - Pitelová, Janova Lehota - Prochot

II. TRIEDA O UMIESTNENIE - 1. kolo - 16.4. o 16:00 hod. - Sklené Teplice - Trnavá Hora (15.4.), Ostrý Grúň - Stará Kremnička (13:30), Kopernica - Malá Lehota, Hronská Dúbrava - voľno, Hronský Beňadik - voľno