OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Zápas vysokej úrovne vyhralo Repište. Pozrite si veľký prehľad z oblastných súťaží.

(Zdroj: Ivan Mriška)

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ

15. kolo:

Lad. Vieska – Repište 2:3 (1:1)

GÓLY: 17. Dobrota, 87. Hudec – 26. M. Karvaš, 64. Slaný, 84. Kordík

ROZHODOVAL: Kacz, 160 divákov

L. VIESKA: Číž – Horváth, Macejko, Hudec, Matonok (77. Goral), Bodor (33. Lepšík), Gajdoš, Dobrota, Fišnar, Debnár, Hanus (85. Kučera)

REPIŠTE: Gašpir – Kordík (90. Krahulec), E. Kmeť, M. Karvaš, Ceplák, Krátky, Slaný, Hurta, P. Ulbrík, Ľ. Ulbrík (89. Želiar), Vincúr

Zápas začal vo svižnom tempe, domáci boli o trochu aktívnejší. V 7. min. aj skórovali, no gól pre údajný ofsajd neplatil. Hostia sa tiež snažili, ale skóre v 17. min. otvoril po akcii Hanusa strelou k žrdi domáci Dobrota – 1:0. Repište potom pridalo na dôraze a v 26. min. vyrovnal hlavou M. Karvaš – 1:1. Hralo sa rýchlo a akcie sa striedali na oboch stranách. V druhom polčase začali lepšie domáci, no šance nevyužili, čo sa im neskôr vypomstilo. Hostia prebrali iniciatívu a Slaný krásnou strelou upravili na 1:2. Domáci sa aktivitou pokúšali o vyrovnanie, no obrovskú šancu zahodil Lepšík, ktorý si pred prázdnou bránou loptu odkopol. Hostia tento moment trestali a Kordík po rýchlom útoku zvýšil na 1:3. Domáci neskladali zbrane a na rozdiel gólu znížil Hudec – 2:3. V závere sa hráči Ladomerskej Viesky snažili, no Repište už výsledok ubránilo a z kvalitného zápasu si odviezlo všetky tri body.

JÁN BARNIAK

Kremnica – Dolná Trnávka 5:1 (3:1)

GÓLY: 7. Kapšo, 20., 40. Hovorič, 74. Chladný, 87. Koka – 10. P. Kopčan

ROZHODOVAL: Osvald, 120 divákov

KREMNICA: Lachký – Netolický, Ondrejka (75. Trokšiar), Antal, Ziman, Kapšo, M. Urgela, Mucha, P. Urgela (70. Tokár), Chladný (80. Koka), Hovorič (80. Kubík)

D. TRNÁVKA: R. Boška – Dodok, Páchnik, Kružic (47. Kotrlec), A. Struhár, Baran, Kysel, Kopčan, Imrich, M. Struhár, Tršo

Kremničania nastúpili do prvého domáceho zápasu na jar s cieľom získať tri body a v 7. min. sa aj ujali vedenia. Domáci mali dôležitý súboj výborne rozohraný, ale hostia z rýchleho brejku vyrovnali na 1:1. V prvom polčase mala Dolná Trnávka aj ďalšie dve gólové príležitosti, ale tie na domáce šťastie za Lachkým neskončili. Na nepriaznivý výboj zareagovali domáci najlepšie ako sa dalo a vedomí si dôležitosti zápasu zvýšili aktivitu. Do gólového účtu sa zapísal rýchly Hovorič, ktorý do prestávky upravil hneď na 3:1 a upokojil tak domácich priaznivcov. V druhom dejstve Kremničania kontrolovali priebeh a pridali ešte ďalšie dva zásahy. Hostia nemali po zmene strán prakticky žiadnu šancu, a tak triumf domácich je zaslúžený. Územnú prevahu pretavili Kremničania do dvoch gólov, no mohlo byť ich aj viac, pretože niekoľko šancí zahodili. Po zaslúženom víťazstve 5:1 získali Kremničania pevnú pôdu pod nohami.

DUŠAN KRAJČÍK

Bzenica – Hod.-Hámre 0:3 (0:1)

GÓLY: 36., 84. Frim, 57. Pleško

ROZHODOVAL: Dobrík, 50 divákov

BZENICA: Jančok - R. Demko, Považan (46. Cvejkuš), Kliman, Leba, M. Meliš (80. Mazúr), M. Demko, Frlajs, Erhardt, Laurov, Mališ

HOD.-HÁMRE: F. Danko (P. Danko) - Pleško, Búry (50. Valenta), Laurov, Kapusta, Gulaša, Karakačanov, Frim, Ološtiak (63. Kramár), Šopa, Kaštier

Zaslúžené víťazstvo hostí v korektnom zápase, ku ktorému prispeli aj rozhodcovia.

VLADIMÍR RYBÁR

Veľká Lehota – Lutila 1:3 (1:1)

GÓLY: 37. Mašír (11m) - 41. vlastný, 57. Spodniak, 84. R. Kanina

ROZHODOVAL: Kacz, 65 divákov

V. LEHOTA: Gubriansky - Hudec, Kocian, Viglaský (46. Cibiri), Ovčačík, Mašír, Országh (76. J. Polc), Vozár (46. T. Polc), Baculík, Šmondrk, Jenis

LUTILA: Vittek - Hric, Dubina, P. Karásek (80. P. Kanina), Kollár, Poliak, Spodniak, D. Karásek, T. Krnčok, R. Kanina, M. Krnčok (83. Majer)

Vyrovnaný zápas, ktorý ovplyvnilo zranenie dvoch domácich hráčov, ktorí sa v poslednej minúte prvého polčasu zrazili a stálo ich to tržné rany. Hostia sa dostali do vedenia v druhom polčase gólom, ktorý zaváňal spornou ofsajdovou situáciou. Hostia svoje vedenie postupne navýšili.

FRANTIŠEK ČÍK

Slaská – Horné Hámre 3:1 (2:0)

GÓLY: 6., 8. Vanko, 60. Šovčík - 71. Tomáš (11m)

ROZHODOVAL: Barboriak, 48 divákov

SLASKÁ: Ertl - Lalo, Hric, Masarovič, Silný (60. Gordulič), Gašparík, Ferko (73. Šebeň), Vanko (65. M. Mokroš), Bahno, Heško (89. Göth), Šovčík (V. Mokroš)

H. HÁMRE: R. Repiský (ČK) - Prutkay, Tomáš, Zelovič, J. Repiský, Lipjanksý, Karol (46. Fusatý), M. Laurov, V. Laurov (65. Pečarka), Štefanka, Sitarčík

Domáci hráči vybehli na hostí hneď od začiatku a v 10. min. bolo 2:0, keď sa v oboch prípadoch presadil Vanko. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a šance ubudli. V druhom dejstve domáci pridali tretí gól, keď sa ukážkovo priamo z rohu presadil Šovčík. Slaská okrem toho pozahadzovala veľké množstvo šancí a trikrát zvonila konštrukcia hosťujúcej brány. Hostia znižovali pätnásť minút pred koncom z penalty.

PETER HRIC

Horná Ves – Tek. Breznica 4:0 (1:0)

GÓLY: 19. Širáň, 50. Moravčík, 74. B. Neuschl, 84. Tichý

ROZHODOVAL: Bajnok, 100 divákov

H. VES: Mikula - Kubík, Košarník (80. Tichý), Kollár, Hric, Lupták, Širáň (86. Mecele), Moravčík, B. Neuschl, Pobežka, Haluška

T. BREZNICA: Homola – Drgoňa (75. ČK), Kosmály, Forgáč, Kruľák, Daniš (46. L. Lauko), Mikuška, T. Galbavý (71. A. Lauko), J. Galbavý (58. Píri), Říha, Petráš (64. Pastier)

V Hornej Vsi sa hral futbal za krásneho slnečného počasia. Domáci nastúpili do zápasu dobre, už v 3. min. sa peknou strelou spoza šestnástky prezentoval Širáň, no bránku minul. Hostia odpovedali o dve minúty neskôr, keď podobná strela si taktiež cestu do siete nenašla. V 19. min. domáci zahrávali priamy kop, presnejšie Širáň, jeho strelu brankár Homola podcenil a popod nohu mu lopta prekĺzla do siete – 1:0. V 27. min. mali zahrávať štandardnú situáciu hostia, ich pokus skončil v obrannom múre domácich. Ku koncu polčasu za zmienku stojí dobrá strela Moravčíka, ktorú zneškodnil vynikajúci zákrok brankára hostí. Úvod druhého polčasu patril opäť Moravčíkovi, ktorý sa dostal k zrazenej lopte a zvýšil náskok domácich o dva góly. V 74. min. to bolo už 3:0 zásluhou B. Neuschla. O minútu neskôr videl hráč hostí Drgoňa červenú kartu. Domáci mali výhodu necelých päť minút, nakoľko v 79. min. obdržal červenú kartu Kubík. Skóre zaujímavého zápasu uzavrel v 84. min. striedajúci Tichý.

PETER ŠIRÁŇ

Brehy – Vyhne 1:1 (1:0)

GÓLY: 21. Šalka - 55. Zuberník

ROZHODOVAL: Oslanec, 100 divákov

BREHY: Predmeský - Predajniansky, Šlavka, Baranec (73. Havran), Vozár, Holý, Barniak (71. Mánik), Šalka (66. Gaži), Tužinský, Gorbov, Uškrt (69. Horváth)

VYHNE: Herold - Lachata, Babic, Stančík, L. Bosák (46. Gocník), Ľ. Lupták, M. Lupták (88. Pramuka), Hudec, Čiliak (90. Šima), Ukrop, Zuberník

Domáce Brehy začali v prvom polčase nátlakovým futbalom. Vytvorili si niekoľko sľubných šancí, gólom voňala najmä Tužinského strela. Domáci predsa len skórovali do polhodiny hry. Po priamom kope, ktorý zahrávali z ostrého uhla, kopajúci hráč našiel Tužinského, ten priťukol Šalkovi, ktorý otvoril skóre zápasu - 1:0. V druhom dejstve pridali hostia na aktivite, domáci hráči sa prestali hýbať. Hostia razom vyrovnali v 55. min. Zuberníkom. Po prestriedaní domáci hráči vyvíjali na súpera iba platonický tlak. Ani hostia svoje šance nevyužili. Zásluhu na tom mali brankári na oboch stranách, Predmeský a Herold, preto sa do konca zápasu na stave nič už nezmenilo.

ROZHODOVAL: Pružina, 30 divákov

ST. KREMNIČKA: Ďurča – T. Gulička, Bugár, Mudrončík, Palenčár, Petruš, S. Gulička, L. Gulička, Osvald, Turanec, Valko

TR. HORA: Bitala – Hanuška, Strmeň (46. Lupták), M. Bílek, Beňo, Murphy, Karvaš (46. Hanák), D. Bílek, Ivan (86. Izák), Švihorík, Lehocký

Zápas dvoch tímov, ktoré sú výkonnostne na rovnakej úrovni, skončil šťastnejšie pre hostí. Domáci mohli v 20. min. viesť 4:0, ale svoje šance trestuhodne zahodili. Naopak, hostia zaváhanie domácich hneď trestali. Za domácich podal výborný výkon Tomáš Gulička a za hostí Matej Švihorík. Remíza by bola spravodlivejšia.

MAROŠ PETRUŠ

Prenčov – Kopernica 8:1 (6:0)

GÓLY: 10., 25., 31., 50., 63. Halát, 13. R. Blahút, 14. Beňovic, 45. P. Blahút – 84. Bielik

ROZHODOVAL: Šimič, 50 divákov

PRENČOV: M. Blahút – Weber (58. Chovan), Výboch, Židík, R. Blahút, A. Chovan, Beňovic, M. Chovan, P. Blahút, Halát, Brnák (45. F. Blahút)

KOPERNICA: Mánik – Novodomec, Kováč, Slašťan, Melcer, Ľ. Bielik, P. Bielik, Chrien (45. Ivanič), Fronk (25. Hodrušský), Faško, Schmidt

Hostia nastúpili odovzdane a Prenčov hral naopak veľmi dobre. Výborný výkon podal najmä Miroslav Halát, ktorý strelil štyri góly. Mužstvo Prenčova fungovalo na sto percent a v tréningovom tempe bez problémov zvíťazilo. Pochvalu za výkon si zaslúži aj hosťujúci kapitán Novodomec, ktorý prerušil niekoľko sľubných domácich akcií a zabránil tak ďalším gólom.

KAMIL CHOVAN

Hr. Dúbrava – Banská Belá 0:3 (0:2)

GÓLY: 30., 35. Lakatos, 50. Binder

ROZHODOVAL: Bezák, 50 divákov

HR. DÚBRAVA: Tužinský - R. Dúbravský, Ihring, Paraj, P. Dúbravský, Gömöry, Cibula, Janeček, Bezdeda, Kováč, Bozalka

B. BELÁ: Hanzlík - Hunka, Binder, Solivarský, Ľupták, Pajerský, Hankovič, Lakatos, Weis, Zelinka, Puškár

V zápase, v ktorom dovolili rozhodcovia tvrdú hru a nedávali žiadne karty, bola zákonite nervozita na oboch stranách. Túto situáciu lepšie zvládli hostia, ktorí vyhrali rozdielom triedy.

JÁN PARAJ

Prochot – Rudno nad Hr. 2:1 (1:0)

GÓLY: 20. P. Rosenberg, 65. T. Rosenberg - 80. Poliačik

ROZHODOVAL: Považan, 65 divákov

PROCHOT: Strelka - Bajnok, J. Rozenberg, Marcel Rosenberg, Dedík, Bugár, Benko (67. M. Haring), T. Rosenberg (81. Marek Rosenberg), Beňo (46. Liner), Meliš, P. Rosenberg

RUDNO: Husár - Budinský, Krátky, Dobrík, Debnár, Hudec (72. Herko), Luky (50. Poliačik), Mihálik, Vančo, Búry, Pacalaj

Vyrovnaný duel, v ktorom sa hralo väčšinou v strede ihriska so šancami na oboch stranách, vyhrali domáci.

TOMÁŠ ROSENBERG

Voznica – Hr. Beňadik 9:0 (4:0)

GÓLY: 8., 32., 84. Kaška, 26., 28. (11m) M. Blaho, 63. K. Blaho, 66., 71., 80. B. Pavol

ROZHODOVAL: Šipkovský, 40 divákov

VOZNICA: Pukan - Ma. Blaho, Beňovský, Kaška, K. Blaho, Pajerský, Mocpajchel, Mi. Blaho, Sitár, Kliman, O. Pavol (58. B. Pavol)

HR. BEŇADIK: Kováč - Forgáč, Fabiankovič, Valo (46. Lempochner), Štrbo, Mlinka, Mezö, Valkovič, Kollarovič, Števlík, Šovčík

Jednoznačné víťazstvo domácich. Aj keď sa hosťujúci hráči snažili, domáci ich k ničomu nepustili. V zápase boli dvaja hráči, ktorí strelili hetrik. Za spomenutie stojí hlavne striedajúci B. Pavol, ktorý svoje tri góly vsietil v rozpätí dvadsiatich minút.

ROZHODOVAL: Pružina, 35 divákov

LOVČICA-TR.: Koza - Tinák, Janek (80. Pilnik), P. Macko, M. Vertík, Lenhart (46. Debnár), Fabian, Rečlo, Sedliak (66. M. Macko), Kapusta, J. Vrtík

PITELOVÁ: J. Barát - Henžel (65. Egyed), Kysel, Paučo, Urgela, Mišík (72. Beňo), P. Barát (54. Kováč), Mališ, Letáš (80. Schmidt), Štefanka, Spišiak

Zápas sa hral vo svižnom tempe, bojovný výkon oboch mužstiev videli diváci v Lovčici-Trubíne. Do hvizdu, ktorý ukončil prvý polčas, sa domáci radovali hneď dvakrát po góloch z brejkových situácií. V druhom polčase ukázali svoju silu aj hostia, keď sa im podarilo znížiť stav o jeden gól. Po tomto momente bolo cítiť na ihrisku nervozitu. Domáci ju striasli po vsietení tretieho gólu, lenže netešili sa dlho. Následne prišla odplata hostí v znamení gólu, ktorý znamenal opäť iba jednogólové manko. Hosťom sa vyrovnať nedarilo, zato pohodu na domáce kopačky priniesol L. Janek, ktorý zvýšil na 4:2 a v závere stretnutia domáci pridali ešte piaty gól.

MICHAL FABIAN

Janova Lehota – Ostrý Grúň 3:2 (1:1)

GÓLY: 23. Čiliak (11m), 63., 76. Bodor - 38. Macek, 89. Šulva

ROZHODOVAL: Katina, 25 divákov

J. LEHOTA: Kováč - Herinek, Rozenberg (55. Korál), Čiliak, Gustiňák, Koneracký, Kolaček (61. Sako), Halás (25. Rašlík), Fedeš (70. Páleník), Bodor, Karásek (82. Chomič)

O. GRÚŇ: D. Miček - J. Michalov, Vinca, Michálik, Šurianský, Macek (68. Volentier), Baláž (53. Šulva), Kotrla, Žižko, Michalov, L. Miček (84. V. Michalov)

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanej partii, tomu svedčil aj gólový zápis rozhodcu. Druhý polčas sa niesol viac-menej v réžii domáceho tímu, ktorý odskočil svojmu súperovi o dva góly. Hostia v posledných minútach zápasu už len skorigovali na konečných 3:2.

MARIÁN KARÁSEK

Lad. Vieska/Šáš. Pod. B – Sklené Teplice 6:0 (5:0) nedohrané

GÓLY: 6., 22., 25. Kučera, 12. Golha, 35. Petro, 66. Pukač

ROZHODOVAL: Dvorský,30 divákov

L. VIE./Š. POD. B: Číž - Lüttmerdig, Sedliak, Rozenberg, Pukač, Husár, Golha, Benča, Kučera, Heckl, Petro

SKL. TEPLICE: Ruisl - Šimič, Minka, Bublák, Benko, Lupták, Mistrík, Vanko, Slanina

Hostia nastúpili na zápas len s ôsmimi hráčmi, v 25. min. sa zranil jeden z nich, a tak Sklené Teplice museli pokračovať so sedmičkou hráčov. V 72. min. prišlo ďalšie zranenie na strane hostí a po tomto momente rozhodca ukončil zápas.