Žiar nad Hronom Banská Štiavnica Žarnovica Kremnica Nová Baňa

Víťazný víkend žiarskych basketbalistov (+FOTO)

V prvej lige mužov v skupine o šieste až deviate miesto sa hrali zápasy druhého a tretieho kola.

(Zdroj: JANA KARTÍKOVÁ)

MŠK BK Žiar nad Hronom – IMC Slovakia Považská Bystrica 81:58 (26:10, 25:10, 15:23, 15:15)

Body: Maroš Vrtík 24b., Maroš Minárik 15b., Jozef Oravec 12b., Tomáš Fábry 10b., Michal Dolník 8b., Vladimír Kašša 5b., Lukáš Tkáč 5b., Ladislav Galovič 2b.,

Hrali: Peter Kaňa, Maroš Medveď, Jakub Nagy

Povedal po zápase:

Karol Kučera (tréner Žiaru): „Zápas sme otvorili veľmi dobre. Od začiatku sme mali navrch. Vytvorili sme tlak v obrane na súperových hráčov, dostávali sme ich do ťažkých a nepripravených streleckých pozícii. Po neúspešnej súperovej streľbe sme sa snažili o rýchly prechod do protiútoku, z ktorého sme dosiahli pár ľahkých košov. Postupne sme súperovi odskočili až na polčasových 31 bodov a tým si myslím, že bol zápas rozhodnutý. V druhom polčase sme už nemali takú koncentráciu na hru a hlavne sme stratili a teda neudržali tempo hry. Tým došlo k miernemu skorigovaniu nášho náskoku, ale nakoniec sme zápas dohrali v pohode a s prehľadom. Šancu zahrať si sme dali aj mladým hráčom, čo je pozitívne. Myslím, že sa nestratili a za tých pár minút ukázali niečo zo svojho basketbalového umenia.“

Druhý zápas: BK MŠK Kežmarok - MBK AŠK Slávia Trnava 63:62 (40:32)

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK AŠK Slávia Trnava 68 : 60 (13:15, 15:13, 25:14, 15:18)

Body: Tomáš Fábry 19b., Maroš Minárik 15b., Maroš Vrtík 15 4b., Michal Dolník 10b., Jozef Oravec 8b., Lukáš Tkáč 1b.,

Hrali: Peter Kaňa, Jakub Nagy, Maroš Medveď, Ladislav Galovič

Karol Kučera (tréner Žiaru): „Druhý zápas bol od začiatku vyrovnaný. Trnava sa presadzovala hlavne pod košom, kde disponovala 205 centimetrov vysokým Vagom. Prvý polčas bol skôr o obranách, padlo menej bodov. Nakoniec aj skončil remízou a nižším skóre. Na začiatku tretej štvrtiny sa nám podarilo zrýchliť hru a to nám prinieslo 8-10 bodový náskok, ktorý sme si dokázali udržať až do konca zápasu. Záver bol trochu nervózny, ale disciplinovanou hrou sme dosiahli druhé víťazstvo v tomto víkende, čo nás potešilo. O dva týždne 25. marca nás čaká posledný zápas sezóny v domácom prostredí. Všetkých fanúšikov žiarskeho basketbalu naň srdečne pozývame.“

Druhý zápas: BK MŠK Kežmarok - IMC Slovakia P. Bystrica 87:63 (40:34)

2. FOTO: Ulice Novej Bane zaplnili banícke uniformy a piesne 339
  3. Malí futbalisti Pohronia v medzinárodnej konkurencii: Svojho nemeckého súpera rozstrieľali 214