LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Nová Baňa prehrala, Žarnovica ukoristila ďalšie body. Prinášame tradičný prehľad zápasov.

(Zdroj: archív - MFK Žarnovica)

III. LIGA

12. kolo:

Žarnovica – Detva 4:2 (2:1)

GÓLY: 1. Štefanka, 37. Páleník, 60. Laurov (11m), 81. Sedliak – 32., 49. Pančík (11m)

ROZHODOVAL: Rojček, 150 divákov

ŽARNOVICA: Höger – Záhradník, Listofer, Krivjančin, Javorčík (55. Ondrejka), Badinka, Bobor (69. Londák), Štefanka, Laurov (85. Arvaj), Sedliak, Páleník

Lepší úvod zápasu si domáci ani nevedeli predstaviť. Už v 40. sekunde sa po autovom vhadzovaní dostal k lopte Sedliak, ktorý našiel Štefanku a ten otvoril skóre zápasu - 1:0. Domáci hýrili aktivitou a už v 5. min. Štefanka v dobrej pozícii pálili len do brankára hostí. V 8. min. ďalšiu príležitosť domácich nevyužil Záhradník, ktorý netrafil bránu hostí. V 11. min. Bobor opäť trafil brankára hostí Vreštiaka. Hra sa postupne vyrovnala a boli to hostia, ktorí v 21. a v 28. min. ohrozili domácu bránu, ale neúspešne. V 32. min. sa hosťom podarilo vyrovnať. Po priamom kope nastrelili ruku domáceho hráča v pokutovom území. Z následného pokutového kopu sa T. Pančík nemýlil - 1:1. V 37. min. sa po výborne zahratom priamom kope Sedliaka hlavičkou presadil Páleník - 2:1. Druhý polčas začali lepšie hostia. Už v 49. min. po faule domáceho hráča v pokutovom území kopali hostia druhý pokutový kop. Ten s istotou premenil T. Pančík - 2:2. V 60. min. Páleník obišiel aj brankára hostí, ale bol faulovaný v pokutovom území. Tretí pokutový kop v zápase premenil Laurov a upravil skóre na 3:2. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale boli to domáci, ktorí skórovali. V 81. min. striedajúci hráč Londák našiel výborne hrajúceho Sedliaka, ktorý upravil skóre zápasu na 4:2. V 87. min. brankár Höger zlikvidoval strelu hostí spoza šestnástky a domáci si tak pripísali na svoje konto ďalšie dôležité body.

RATIBOR KOPČÁK

Lipt. Hrádok – Nová Baňa 5:1 (3:1)

GÓLY: 11., 90. Otruba (prvý z 11m), 26. Lovás, 32. Milan, 82. Kojnok – 40. Hanák

ROZHODOVAL: Krajči, 300 divákov

NOVÁ BAŇA: Tatár – Blaho, Babašta, Karvaš, Starší, Širáň (61. Sekereš), Pařenica, Čákovský (70. Kapusta), Hanák, Mokrý, Bartoš

Domáci od začiatku potvrdzovali svoje postavenie v tabuľke, vytvorili si tlak, k čomu im svojím prístupom dopomohli aj hostia. Novobančania nedokázali pokrývať domácich hráčov a už v 11. min. padol prvý gól, keď sa v strede poľa dopustili chyby, domáci hráč zachytil prihrávku, postupoval sám na brankára a bol faulovaný. Pokutový kop premenil Otruba - 1:0. Druhý gól padol po peknej akcii, keď Lovás z dvadsiatich metrov vymietol roh Tatárovej brány. Tretí gól dal po centri hlavou Milan – 3:0. Hosťom sa podarilo skorigovať stav po peknej akcii, keď na 3:1 upravil Hanák. V druhom polčase sa hostia snažili o dramatizáciu stavu, ale proti domácim sa presadzovali len veľmi ťažko. Liptovskému Hrádku sa z rýchlych brejkov navyše podarilo pridať ďalšie dva góly a nakoniec zvíťazil jasne 5:1.

JOZEF FORGÁČ

Ostatné zápasy: Čadca – Lipt. Štiavnica 4:3, Podbrezová B – Kremnička 1:1, Krásno – Lučenec 1:2, Teplička – Kalinovo 3:1, Makov – Námestovo 1:3, Fiľakovo – Stráža 1:1

ROZHODOVAL: Roštár, 100 divákov

B. ŠTIAVNICA: Kraják – Barák, Kminiak, Necpal, P. Hanzlík, Šima, Roško, Kmeť (64. Zupka), A. Hanzlík (88. Nedorosčík), Sásik, Číž

V poslednom domácom zápase na jeseň Banská Štiavnica chcela vyhrať, a tak hráči pristúpili k duelu zodpovedne. Umnou hrou sa dostávali i do šancí, ktoré však v úvode zahadzovali. Po akcii Barák – Roško však v 15. min. skóroval tradičný strelec Kminiak – 1:0. Po tomto momente pridali aj hostia, ktorí hrozili i šancami. Miestami mali Hontianske Nemce i územnú prevahu, no do dvojgólového vedenia mohli ísť domáci. Šibenicu Baráka však bravúrne vyrazil brankár. Keď po štandardnej situácii neskóroval ani Kmeť, do kabín sa odchádzalo za stavu 1:0. V druhom polčase sa hostia osmelili, ale vyrovnať sa im nepodarilo aj zásluhou dobre chytajúceho Krajáka. Poistiť výhru domácich mohli Kminiak, Barák a A. Hanzlík, no svoje šance spálili. Mrzieť ich to mohlo v poslednej minúte, ale skvelý zákrok vytiahol brankár Kraják, a tak domáci zaslúžene zvíťazili.

ĽUBOMÍR BARÁK

Lieskovec – Hliník nad Hr. 7:3 (2:0)

GÓLY: 32., 50., 65., 66. Golian, 34. Vrana, 47. Sudimák, 82. Chlebničan - 53., 61. Krčmárik, 76. Dekiš

ROZHODOVAL: Gombala, 100 divákov

HLINÍK: Bavlšík – Fehérpataky, Polc, Bosák, Henžel (68. Ziman), Dekiš, Deneš (74. Brašeň), Dúbravský (46. Hudec), Mališ (36. ČK), Krčmárik, Goral

Hostia hrali do tridsiatej minúty pekný futbal. Potom však spravili dve chyby, domáci dali dva góly a hostia zostali poriadne zaskočení. Keď sa tesne pred prestávkou nechal vylúčiť Mališ, s Hliníkom to vyzeralo veľmi zle. V druhom polčase sa hralo z jednej strany na druhú, prakticky bez obrán, čo sa prejavilo aj na skóre. Domáci zvíťazili zaslúžene.

JAROSLAV KRŠIAK

Lovča – Dobrá Niva 4:1 (2:0)

GÓLY: 14. Neuschl, 36. Rapčan (11m), 85. Urgela, 88. Mikuška – 63. Cibuľa

ROZHODOVAL: Repka, 180 divákov

LOVČA: Weber – Beňo, Šebeň, Urgela, Rybár, Rapčan, Mikuška (88. Greguš), Neuschl, Žiak, Ondrík, Škriniar (46. Páleník)

V prvom polčase predvádzali domáci pekný futbal. Vypracovali si viacero gólových šancí, z ktorých využili dve, keď sa v 14. min. presadil Neuschl a 36. min. Rapčan. V druhom polčase hostia v 63. min. znížili, no po tomto góle Lovčania pridali a gólové poistky dali Urgela s Mikuškom.

BORIS ŠANDOR

Št. Bane – Jakub 0:4 (0:2)

GÓLY: 20., 42., 67. Cimerman, 75. Čief

ROZHODOVAL: Kelemen, 100 divákov

ŠT. BANE: M. Neuschl – I. Pastier, P. Neuschl (81. Hanusz), M. Pastier, Dlhoš, Blaškovič (38. Haboš), Drexler, Michalek, Budinský, Chrenovský (84. Vilmon), Kubina

Prvý polčas bol vyrovnaný, šancí veľa nebolo. Domáci však urobili dve chyby, čo hostia využili na pohodlné vedenie – 0:2. V druhom dejstve sa domáci snažili niečo s výsledkom urobiť, vytvorili si dve šance, no obe zahodili. Následne urobil domáci brankár chybu, keď rozohral loptu na kopačku súpera a bolo 0:3. Hostia potom pridali aj štvrtý gól, a tak domáci po najhoršom výkone jesene utŕžili doma debakel.

JÁN DAUBNER

Ostatné zápasy: Hrochoť – Čierny Balog 1:2, Krupina – Priechod 1:2, Sásová – Selce 4:0

1.Selce 12 7 3 2 32:25 24

2.Čierny Balog 11 7 2 2 21:12 23

3.Sásová 12 6 3 3 30:15 21

4.Krupina 12 5 4 3 18:9 19

5.Štiav. Bane 11 5 3 3 15:11 18

6.Banská Štiavnica 12 5 1 6 18:23 16

7.Lovča 12 5 1 6 23:30 16

8.Hliník nad Hr. 11 3 6 2 20:22 15