OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Ladomerská Vieska rozobrala Brehy, v Hornej Vsi padlo až jedenásť gólov. Prinášame tradičný prehľad zápasov.

Dolná Trnávka - Slaská.Dolná Trnávka - Slaská. (Zdroj: Standa Kuchyňa)

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ

4. kolo:

Dolná Trnávka – Slaská 3:0 (1:0)

GÓLY: 8. Matuška, 73. vlastný, 82. Dodok

ROZHODOVAL: Barboriak, 54 divákov

D. TRNÁVKA: Lehocký – Dovec, Kružic, Roman Boška, Dodok, M. Struhár, Imrich, Kysel (44. ČK), Matuška, A. Struhár, Líška

SLASKÁ: Ertl – Bahno, Ferko, Lalo, Hob, Vanko, Heško, Hric, Mokroš, Červienka, Mikula

Dolná Trnávka vstúpila do zápasu s jasným cieľom, dostať sa do vedenia. Prvé šance ostali nevyužité, no už v 8. min. otvoril po skrumáži skóre T. Matuška. Domáci po góle poľavili, no všetky hosťujúce útoky vyriešila obrana a v bráne spoľahlivý Lehocký. V 42. min. Dolnú Trnávku zaskočil hlavný rozhodca, keď poslal pod sprchy jej oporu R. Kysela. Slaská však túto výhodu vôbec nevyužila. Domáci nielenže umne bránili, podarilo sa im vypracovať si aj gólové šance. V 73. min. si dal vlastný gól obranca hostí a o desať minút neskôr sa D. Dodok sám pred Ertlom nemýlil - 3:0.

ADAM STRUHÁR

Lad. Vieska – Brehy 6:1 (2:0)

GÓLY: 1. Dobrota, 5. Hudec, 47. Miškov, 49. Hanus, 61., 82. Záhorec – 54. Šalka

ROZHODOVAL: Berta, 150 divákov

LAD. VIESKA: Číž – Osika (65. Petro), Hudec, Macejko, Križan (75. Rozenberg), Hanus, Dobrota, Horváth, Pavlove (60. Záhorec), Miškov, Pukač

BREHY: Predmeský – Šlavka, Kicko (73. Trenčan), Vozár, Tužinský, Binda, Predajniansky, Holý, Šlavka (73. Gaži), Havran, Kováčik

Domáci nastúpili v oslabenej zostave, nakoľko im chýbalo až sedem hráčov zo základu. Mali však raketový nástup, keď Dobrota už v dvadsiatej sekunde strelou z diaľky otvoril skóre stretnutia - 1:0. Hra mala od začiatku výborné tempo s miernom prevahou domácich, ktorí v 5. min. zásluhou Hudeca upravili už na 2:0. Do prestávky sa potom hralo prevažne v strede pola, šance boli na oboch stranách, no blysli sa brankári. V druhom polčase domáci opäť veľmi rýchlo strelili dva góly a videli už 4:0. V 54. min. prišla aj chvíľa hostí, keď Šalka po rýchlej akcii upravil na 4:1. Po tomto momente Ladomerská Vieska prestriedala a na ihrisku boli až piati hráči z béčka. V 61. min. však práve jeden z nich – Záhorec zvýšil na 5:1. V samom závere upravil hlavou na konečných 6:1 opäť Záhorec a pečatil tak zaslúženú výhru svojho mužstva. Pochvalu si zaslúžia domáci hráči z béčka, ktorí sa výbore prispôsobili vyššiemu tempu hry.

JÁN BARNIAK

Lutila – Bzenica 2:0 (1:0)

GÓLY: 32. P. Karásek, 70. Kanina

ROZHODOVAL: Kacz, 50 divákov

LUTILA: Chromík – Hric, Hríň, Dubina, D. Karásek, Krnčok (81. P. Kanina), R. Kanina, P. Poliak, P. Karásek (82. Vittek), Spodniak, Bartolen (59. Majer)

BZENICA: Jančok – M. Považan, J. Považan, Meliš, A. Kliman, Hrnčiar, Meliš, Demko, Horváth, Laurov, Benča

Hostia nastúpili len s desiatimi hráčmi, až v 30. min. sa k nim pridal aj jedenásty. Domáci tento fakt využívali a od úvodu si vytvárali šance. V 32. min. jednu z nich využil P. Karásek a otvoril skóre duelu – 1:0. Hostia hrozili len z brejkov, no tie zostali nevyužité. V druhom polčase si Bzeničania vytvárali šance častejšie, no gól sa im streliť nepodarilo. V 70. min. postili víťazstvo domácich R. Kanina, keď mu nezištne prihral Majer. Výborný výkon podal hlavný rozhodca Kacz.

JAROSLAV VITTEK

Horná Ves – Veľká Lehota 9:2 (6:2)

GÓLY: 9., 39. Pobežka, 12., 48. Lupták, 20., 43. T. Neuschl, 26. Kubík, 68. B. Neuschl, 89. Haluška – 18. Országh, 32. T. Víglaský

ROZHODOVAL: Oslanec, 111 divákov

HORNÁ VES: Mikula – T. Neuschl (70. Tichý), Hric, Urgela, Kollár, Hudec, Širáň (52. Haluška), Lupták, Kubík, Pobežka, B. Neuschl (80. Mecele)

V. LEHOTA: Ovčačík – Polc, M. Víglaský, A. Víglaský st., Cibiri, Vozár, Mihaliak, T. Víglaský, Jenis, Országh, A. Víglaský ml.

Domáci Inter sa hneď od úvodu do hostí zahryzol, už v 9. min. otvoril skóre Pobežka a v 12. min. sa k nemu pridal Lupták – 2:0. V 18. min. dali o sebe vedieť aj hostia a Országh znížil na 2:1. Na tento moment však domáci zareagovali okamžite a o dve minúty zvýšil T. Neuschl, aby o ďalších päť minút pridal štvrtý gól Kubík – 4:1. V 32. min. hostia opäť znížili, keď sa hlavou presadil T. Víglaský. Do konca prvého polčasu domáci udreli ešte dvakrát. V 39. min. pridal svoj druhý gól Pobežka a v 43. min. strelil taktiež svoj druhý zásah v dueli T. Neuschl. Do druhého polčasu nastúpilo domáce mužstvo v pohode a priebežne zvyšovalo skóre, keď sa strelecky presadili Lupták, B. Neuschl a Haluška.

PETER ŠIRÁŇ

Hod.-Hámre – Horné Hámre 4:1 (3:0)

GÓLY: 12. Šopa, 20. Frim, 30. Búry, 58. Brodziansky – 70. Repiský

ROZHODOVAL: Bajnok, 100 divákov

HOD.-HÁMRE: P. Danko – Gulaša, Laurov, Kramár (78. Holenda), Šopa, Kašiar (76. Babjak), Brodziansky (71. M. Danko), Búry, Pleško, Karakačanov (81. Fridrich), Frim

HORNÉ HÁMRE: Siekela – Lipjansky, Tomáš, Zelovič (20. ČK), Repiský, Danko (46. Fusatý), Pečarka (1. Majsniar – 35. Laurov), Ježko, Gunda, Repiský, Mokrý

Domáci začali dobre a z úvodného tlaku vyťažili gól. Potom sa hra trochu vyrovnala, no domáci v závere polčasu strelili dva góly a zvýšili už na 3:0. V druhom dejstve sa zápas už len dohrával, obe mužstvá strelili po góle. Predčasne pod sprchy musel odísť Zelovič, ktorý uvidel červenú kartu. Domáci pristúpili k druhému polčasu trochu laxne, no na ich víťazstve to nič nezmenilo. Výborný výkon podali rozhodcovia.

JÁN GALETA

Repište – Tek. Breznica 2:5 (1:3)

GÓLY: 17. M. Slaný, 72. P. Ulbrík – 20. Lauko, 26. Bicka, 37. Galbavý, 69. Daniš, 79. Juristý

ROZHODOVAL: Osvald, 100 divákov

REPIŠTE: Gašpir – L. Kmeť, Sl. Želiar (21. St. Želiar), M. Kmeť, Karvaš, Ľ. Ulbrík, P. Ulbrík, Krátky (54. M. Kmeť), Slaný, Vincúr, Hurta

TEK. BREZNICA: Graus – Kruľák, Forgáč (60. Juristý), Drgoňa, Lauko, Hudec, Daniš (87. Píry), Říha, Petráš (60. Lauko), Galbavý (76. Volentier), Bicka

Domácim zápas nevyšiel, pretože sa im hra vôbec nedarila. Naopak, hostia využili svoje šance na sto percent a Repište vyškolili z efektivity. Všetky tri body si tak do tabuľky pripísala Tekovská Breznica.

RASTISLAV ČECH

Vyhne – Kremnica 1:2 (1:1)

GÓLY: 7. Čiliak – 28. Hovorič, 89. T. Hric

ROZHODOVAL: Huňady, 60 divákov

VYHNE: Herold – Kašiar, Lachata, Stančík, Dekýš, Hudec, Babic, Bugár, Bosák (67. Babic), Čiliak, Zuberník

KREMNICA: Lachký – Kapšo (63. Ziman), M. Urgela, Ondrejka, Tokár (46. Kvoriak), Mucha, Netolický, Kubík (46. T. Moravčík), Hovorič, Hric (90. Antal), Kuzma (83. Žiarny)

Prvý polčas bol vyrovnaný, o čom hovorilo aj skóre. Po zmene strán mali viac z hry domáci, no ich akcie končili tesne pred šestnástkou. Domáci súpera v druhom dejstve zatlačili, no paradoxne sa odtrhli hostia a po víťazstve 2:1 brali všetky tri body.

ROZHODOVAL: Benko, 80 divákov

TR. HORA: Bitala – Urgela, Hanuška, Švihorík, Ivan, Karvaš, Ianosteac (64. ČK), Bílek, Lupták (46. Ihracký), Beňo, Strmeň

B. BELÁ: Prokaj – Durbák, Ľupták, Hunka, Látka, Laktos, Zelinka, Cima, Švorc, Schrom, Solivarský

Domáci mali viacej z hry, no po chybe brankára prehrávali 0:1. Po peknej akcii potom Trnavá Hora vyrovnala, ale po ďalšej chybe gólmana opäť inkasovala – 1:2. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, boli lepším mužstvom, ale rozhodca zápas predčasne ukončil.

PETER ŠVIHORÍK

Voznica – Prochot 1:3 (1:0)

GÓLY: 11. Haraba – 54. Haring, 73. M. Kmeť, 85. J. Haring

ROZHODOVAL: Katina, 50 divákov

VOZNICA: Pukan – Beňovský, Kliman, Mocpajchel, Sitár, Beňovský (24. Gábor), Blaho, Brodziansky (63. Slosiar), Haraba (77. Kúšik), Mlynárik, Taška

PROCHOT: Strelka – Bajnok, Ďuriš, Dedík (86. Kúšik), M. Rosengerg, Kmeť, Bugár, T. Rosenberg, M. Haring (77. M. Rosenberg), Liner, J. Haring (86. Čavojec)

Kopernica – Rudno nad Hr. 3:5 (2:3)

GÓLY: 15., 45., 61. Weis – 5. Dobrík, 17. A. Dudek, 44. Poliaček, 53. Vančo, 87. Luky

ROZHODOVAL: Bezák, 40 divákov

KOPERNICA: Zoban – Novodomec, Kováč, Ľ. Bielik (63. Ivanič), Faško, P. Bielik, Ďurian, Ivanič, Moravčík (60. Kučera), Weis, Mánik (66. Hodrušský)

RUDNO: M. Dudek – Búry (65. Kršiak), Vančo, Pastier, Dobrík, Debnár, Budinský, Hudec (65. Rudzan), Tužinský (55. Luky), A. Dudek, Poliačik

Prvý polčas domáci nezačali dobre, nevedeli sa dostať do hry a hostia ich tlačili. V závere prvého polčasu hostia viedli 3:1, no domácim sa v poslednej minúte podarilo skórovať - 2:3. V druhom polčase sa hra vyrovnala, no domáci už nestihli obrátiť víťazstvo na svoju stranu.

KRISTIÁN KUNDRATA

Hr. Beňadik – Stará Kremnička 2:3 (0:1)

GÓLY: 72. Štrbo, 76. Fabiankovič – 44., 49. Petruš, 89. Má. Palenčár

ROZHODOVAL: Kutlák, 50 divákov

HR. BEŇADIK: Gaži – Štrbo, Valo, Beňo, Fabiankovič, Kováč, Kollarovič (57. Valkovič), Lempochner, Šovčík, Šarkőzi, Grapka

ST. KREMNIČKA: Ďurča – Gulička, Bugár, Mecele, Mezei (90. ČK), Milčík, Mi. Palenčár, Má. Palenčár, Petruš (74. Valko), D. Palenčár, Gumančík (61. Turanec)

Od úvodu patrilo stretnutie Starej Kremničke, ktorá vyhrávala rozdielom dvoch gólov. Po dvoch chybách v krátkom slede však hostia dvakrát inkasovali a v 76. min. sa začínalo opäť odznova – 2:2. Ku koncu zápasu už obom mužstvám dochádzali sily, no v 89. min. hostia strhli víťazstvo na svoju stranu zásluhou Má. Palenčára. Za hostí dal dva krásne góly Maroš Petruš.

FILIP MEZEI

II. TRIEDA B

4. kolo:

Sklené Teplice – Ostrý Grúň 0:8 (0:4)

GÓLY: 33. Volentier, 34. Michalov, 35., 52., 75., 88. Šurianský, 40. J. Baláž, 85. Miček

ROZHODOVAL: Knap, 40 divákov

SK. TEPLICE: Ruisl – Lukačko, Beňo, Bielik, Bublák (15.Minka), Sekereš, J. Vanko (46. Šimič), M. Vanko, Slanina, Krpelan, Benko

O. GRÚŇ: Šuhajda – Števkov (65. Azor), Vinca, Michálik (55. Zmitko), R. Baláž (35. Miček), J. Baláž, Michalov, Volentier (46. Michálik), Kotrla, Šurianský, Michalov (72. Maslen)

Ostrý Grúň vyhral vysoko, štyrmi gólmi sa blysol Šurianský. Obrana domácich stála v tomto dueli na hlinených nohách. Hostia však vyhrali úplne zaslúžene.

IVAN ŠIMIČ

Banská Štiavnica B – Janova Lehota 2:2 (1:2)

GÓLY: 14., 49. Meňuš – 5. M. Karásek, 10. Korál

ROZHODOVAL: Dvorský, 20 divákov

B. ŠTIAVNICA B: Kraják – Nedorosčík (46. O. Binder), M. Meňuš (71. Mudrák), Greguš (46. Beták), Javorský, L. Meňuš, Kuma, Adamov, Šemoda, Dolinský, Macko (46. Š. Binder – 82. ČK),

J. LEHOTA: Kováč – Herinek, Fedeš (68. Vanko), Gustiňák, Bodor, Schvarczbacher, Halás, Rozenberg (68. Gaj), Korál, Štefanovič, M. Karásek

Domáci začali zle a už v 10. min. prehrávali 0:2. Potom sa im podarilo streliť kontaktný gól a hra sa vyrovnala. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom získať prvý jesenný bod, čo sa im po bojovnom výkone aj podarilo.

ĽUBOMÍR BARÁK

Jastrabá – Pitelová 2:0 (0:0)

GÓLY: 67., 73. Janúch

ROZHODOVAL: Pružina, 50 divákov

JASTRABÁ: Bajnok – Króner, Mojžiška, L. Hric, Janúch, J. Hnežel, Hrmo (69. Mališ), Krajčík, M. Hric, M. Henžel (90. Mesík), Ivan

PITELOVÁ: Forgáč – R. Mališ, J. Mališ, Egyed, S. Spišiak (46. Paučo), Urgela, Henžel, Kysel (33. Mišík), B. Spišiak, Sklenka (61. Kováč), Letáš (64. Kubík)

Hostia prišli s cieľom vyhrať. V prvom polčase dobíjali domácu bránu, no nepremenili vyložené šance, čo sa im vypomstilo a v druhom dejstve po dvoch rýchlych góloch prehrali.

MARIÁN ŠTEFANKA

Malá Lehota – Lovčica-Tr. 4:4 (2:1)

GÓLY: 3., 71. Adamec, 33., 47. P. Pacalaj – 36., 53., 57. Fabian, 59. J. Vrtík

ROZHODOVAL: Knap, 100 divákov

MALÁ LEHOTA: Boroš – A. Tisovský, Rajnoha, M. Haspra, D. Tisovský, F. Tisovský (37. Ďatko), Adamec, Majerský (74. Debnár), J. Haspra, E. Pacalaj, P. Pacalaj

LOVČICA-TR.: Tóth – Rečlo, Tinák, Janek, M. Vrtík, Debnár, Fabian (84. Pilnik), Lenhart (19. Kováč), Kapusta, P. Vrtík, J. Vrtík

Pre divákov veľmi zaujímavý a atraktívny zápas. Zo začiatku domáci zaskočili hostí aktivitou, ktorá im priniesla vedenie 2:0, ale hostia ešte pred polčasom skorigovali na 1:2 a povzbudení kontaktným gólom išli do druhého polčasu s odhodlaním zvíťaziť. Napriek tomu, že hneď v úvode druhej časti inkasovali gól na 1:3, nevzdali sa a v priebehu štvrťhodiny dokázali po zlepšenom výkone otočiť na 4:3. Domáci však v závere pridali a zaslúžene vyrovnali na 4:4. Remíza bola spravodlivá. Za zmienku stojí hetrik Michala Fabiana. Bol to z oboch strán dobrý futbal.