OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Okresné súťaže sa prehupli do druhej časti a boj o postup sa zamotáva. TU sú aktuálne výsledky.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ

19. kolo:

Banská Štiavnica – Horná Ves 3:0 (3:0)

GÓLY: 3. Kminiak (11m), 19. Chmelina, 33. Kmeť

ROZHODOVAL: Barboriak, 58 divákov

B. ŠTIAVNICA: Pažout – Chmelina, Necpal, Roško (75. Neuschl), Kminiak, Kušion, Beňadik (90. A. Hanzlík), P. Hanzlík, Barák, Číž, Kmeť

H. VES: Mikula – Lupták, T. Neuschl, Tichý (77. Kollár), Urgela, Hudec, Hric, Pobežka, Haluška, B. Neuschl, Karakačanov

Úvod vyšiel domácim na výbornú. V 1. min. vnikol dravo s loptou do šestnástky hostí Chmelina, ktorý bol faulovaný a kopal sa pokutový kop. Penaltu premenil Kminiak a bolo 1:0. O chvíľu nechal domácemu brankárovi vyniknúť nechtiac Beňadik, keď centrovanú loptu hostí pred bránu hlavičkou usmernil pod brvno. Pažout však loptu vytisol ponad bránu. Domáce mužstvo však i naďalej pokračovalo v dobrej hre a po faule na Beňadika v 19. min. zahrával Kminiak z ľavej strany priamy kop. Jeho prudká lopta do šestnástky hostí našla Necpala, ktorý trafil na čiare brankára hostí, ale odrazenú loptu Chmelina prudko poslal do siete – 2:0. V 33. min. zahrával Kušion rohový kop, na jeho centrovanú loptu nádherne vyskočil najvyšší muž na ihrisku a nechytateľnou hlavičkou znovu zmenil skóre zápasu – 3:0. Za polhodinu hry tak Banskoštiavničania rozhodli o osude zápasu. I po prestávke pokračovali domáci v dobrej hre aj napriek tomu, že sa im už nepodarilo skórovať. Po góle volali šance Kminiaka, ktorý sa však už nepresadil. Za zmienku stojí i šanca Beňadika, ktorú zakončil iba slabou strelou do náručia brankára. V ďalšom priebehu domáce mužstvo kontrolovalo hru a hostí do žiadnej šance nepustilo. Po záverečnom hvizde rozhodcu mohli diváci odchádzať zo štadióna po dlhom čase spokojní, veď domáci podali kvalitný výkon a zaslúžene zdolali lídra tabuľky.

NINO BARÁK

Lad. Vieska – Tek. Breznica 2:2 (1:0)

GÓLY: 8. Dobrota, 90. Škriniar - 69. Bicka, 80. Petráš

ROZHODOVAL: Truban, 150 divákov

LAD. VIESKA: Číž – Debnár, Hudec, Macejko, Gajdoš, Lepšík, Dobrota, Škriniar, Hanus, Hudec, Zvara

TEK. BREZNICA: Gaži – Kruľák, Mikuška, Guláš, Daniš, Juristý (84. Šebo), T. Galbavý, J. Galbavý (30. Píry), Říha, Bicka, Žembery (42. Petráš)

Hostia začali dobre, no svoje šance nepremenili, na čom mal zásluhu domáci brankár Číž. V 8. min. otváral skóre zápasu domáci Dobrota. Ďalšie šance domácich zostali nevyužité, takisto aj hostí. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáce mužstvo opäť nepremenilo svoje šance a prišla 69. min., kedy hosťujúci Bicka vyrovnal na 1:1 a o jedenásť minút neskôr upravil na 1:2 Petráš. Domáci zvýšil úsilie, lenže nedarilo sa im vyrovnať. V nadstavenom čase však bod pre Ladomerskú Viesku zachránil Škriniar.

JÁN BARNIAK

Horné Hámre – Slaská 2:2 (1:0)

GÓLY: 12. Zelovič, 46. R. Repiský – 58. Heško, 79. Silný

ROZHODOVAL: Kutlák, 60 divákov

H. HÁMRE: Siekela – M. Lipjanský (69. Nasvetr), Pečarka, Zelovič, Laurov (46. T. Lipjansky), Černák, Majsniar, Ježko, J. Repiský, R. Repiský, Hanák

SLASKÁ: Ertl – Lalo, Ferko, Hric, Gašparík, Mokroš (46. Bahno), Vanko, Heško, Silný, Mališ, Masarovič

Korektný a veľmi zaujímavý zápas z hľadiska skóre sa hral v Horných Hámroch. Domáci vstúpili do zápasu dobre. Hneď od začiatku si vytvárali šance. Prvý gól strelili po rohovom kope z kopačky Zeloviča. Hostia po inkasovanom góle vyrovnali hru, síce pohrozili domácim pár šancami, avšak ani jednu nevyužili. Úvod druhého polčasu patril opäť domácim, keď po peknej, rýchlej a priamočiarej akcii zvyšoval na 2:0 R. Repiský. Hostia sa nevzdali a do štvrťhodiny skorigoval stav Heško. Hostia prevzali iniciatívu a boli futbalovejším tímom na ihrisku. Po chybe domácich sa im podarilo vyrovnať na 2:2. Záver zápasu bol poznačený snahou oboch tímov zvíťaziť. Avšak žiaden tím svoje šance nevyužil.

MILAN MOKRÝ

Kremnica – Veľká Lehota 3:3 (3:2)

GÓLY: 6. Hric (11m), 26., 43. Chladný – 33. Svitek, 34., 75. Országh

ROZHODOVAL: Hlaváčik, 150 divákov

KREMNICA: Lachký – Antal, Ziman, Tokár, Kapšo, Hovorič, P. Urgela (85. Mucha), Netolický, Hric (52. Chrien), Chladný, Králik (66. Ondrejka)

V. LEHOTA: Boroš – M. Váíglaský, P.Kocian, J. Kocian (71. Ďatko), Ma. Hudec, Svitek (90. Cibiri), M. Kocián, Országh, A. Víglaský, Mi. Hudec, Pondela

Domáci sa po remízových zápasoch snažili konečne získať tri body. Úvod tomu aj nasvedčoval a už v 6. min. sa ujali vedenia z pokutového kopu. V ďalšom priebehu síce mali hostia niekoľko príležitostí, no v 20. min. domáci pridali aj druhý gól a zdalo sa, že zápas majú pod kontrolou. Stalo sa však to, čo nikto neočakával a hostia po hrubých chybách domácej defenzívy za minútu vyrovnali – 2:2. Na konci prvého polčasu sa však domáci po góle na 3:2 opäť upokojili. V druhom dejstve sa domáci snažili hru kontrolovať, poprípade zvýšiť svoje vedenie, no dovolili súperovi vyrovnať na 3:3. V posledných minútach sa Kremničania snažili prikloniť misky váh na svoju stranu, no nohy im zväzovala nervozita. Zápas tak skončil ďalšou remízou pre Kremnicu.

DUŠAN KRAJČÍK

Hod.-Hámre – Hliník nad Hr. 1:2 (0:1)

GÓLY: 48. Kapusta – 24. Dekiš, 61. Križan

ROZHODOVAL: Priebera, 80 divákov

HOD.-HÁMRE: Danko – Ološtiak, Búry (70. Kramár), Šopa, Pleško, Kapusta, Laurov, M. Frim, Listofer, Gulaša (36. Kašiar), Hric (80. J. Frím)

HLINÍK: Kúšik – Fehérpataky, Krčmárik (72. Ziman), Polc, Bosák, Križan, Kukučka, Mánik (89. Brašeň), Deneš, P. Mališ (82. J. Mališ), Dekiš

V kvalitnom zápase domáci zahodili množstvo šancí. Hostia sa dostali do vedenia po štandardnej situácii a svoje vedenie udržali do konca prvého polčasu. V úvode druhého polčasu domáci vyrovnali gólom Kapustu. Hra sa začala prelievať z jednej strany na druhú, šance sa striedali na oboch stranách. Jednu z nich využilo hosťujúce mužstvo a zvíťazilo 2:1.

JÁN GALETA

Voznica – Brehy 2:2 (1:0)

GÓLY: 10. Vančo, 87. P. Brodziansky – 53. Šlavka, 56. Gorbov

ROZHODOVAL: Oslanec, 222 divákov

VOZNICA: Pavol – P. Brodziansky, Pe. Satoris, Mocpajchel, Blaho, Mlynárik, Izák (26. Pa. Satoris), Vančo, Mihálik (76. Kliman), Beňovský, J. Brodziansky

BREHY: Kosec – Š. Vozár, Gorbov, Tužinský, Holý (89. Trenčan), Predajniansky (46. Horváth), Havran, Uškrt (46. Matonok), Barniak (46. Šalka), Šlavka (77. Kováčik), Baranec

V prvom polčase zahodilo hosťujúce mužstvo niekoľko vyložených šancí alebo ich zlikvidoval domáci gólman Pavol. V druhom polčase prestal domáci tím robiť chyby, snažil sa zvíťaziť, lenže výhra bola tentokrát nad jeho sily.

KAMIL BLAHO

Bzenica – Lutila 6:1 (2:0)

GÓLY: 14., 40. Cvejkuš, 52., 54. Horváth, 70., 80. M. Meliš – 66. R. Kanina

ROZHODOVAL: Berta, 50 divákov

BZENICA: Jančok – Rybár, Kliman, Cvejkuš (55. Demko), Frlajs, Erhardt, Laurov, Benča, Horváth, M. Meliš, A. Meliš (67. Považan)

LUTILA: Ďurča – Karásek, M. Poliak (46. P. Kanina), P. Poliak, Spodniak, R. Kanina, Francz, Bartolen, M. Krnčok, Hric (46. T. Krnčok), Majer

Bzenica bola v tomto dueli jednoznačne lepším mužstvom, zahodila ešte množstvo ďalších šancí. Domáci predvádzali pekné kombinačné akcie, po ktorých padali góly. Lutila vsietila svoj gól za stavu 4:0.

VLADIMÍR RYBÁR

II. TRIEDA SEVER

16. kolo:

Stará Kremnička - Janova Lehota 1:4 (0:2)

GÓLY: 51. Milčík – 21. Rozenberg, 37. Koneracký, 67. Gustiňák, 84. Štefanovič

ROZHODOVAL: Šimič, 50 divákov

ST. KREMNIČKA: Kollár – Bugár, Paller, Osvald, T. Gulička (87. Valko), Petruš (45. Brenkus), Milčík, Mecele, S. Gulička (22. Mudrončík), Mezei, Palenčár

J. LEHOTA: Kováč – Schvarczbacher, Gustiňák, M. Karásek (73. Šipkovský), Rozenberg, Štefanovič, Koneracký (55. Tóth), P. Bodor, Beňo, Fedeš (82. T. Bodor), Herinek

Miernu prevahu mali hostia z Janovej Lehoty. Diváci videli iba priemerné stretnutie, náplasťou na ich rany boli aspoň góly.

FILIP MEZEI

Kopernica - Trnavá Hora 4:5 (3:2)

GÓLY: 6., 69. Kádaši, 27., 32. Mánik – 8., 29., 72. (p.k.) M. Bílek, 55. Švihorík, 81. Strmeň

ROZHODOVAL: Pružina, 40 divákov

KOPERNICA: Zoban – Novodomec, Faško, J. Ivanič, Kučera, bielik, Fronk, Mánik, Ďurian (75. Kováč), Kádaši, O. Ivanič

TR. HORA: Hanuška – Abrahám, Švihorík, Murphy, Ivan, Strmeň, Króner, Mužík (46. Čarný), Hanák, D. Bílek, M. Bílek

Gólová prestrelka v Kopernici skončila šťastnejšie pre hostí z Trnavej Hory.

IVAN MRIŠKA

Lovčica-Trubín – Pitelová 7:2 (3:2)

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Domáci boli efektívnejši vo využívaní svojich šancí. V druhom polčase mali domáci viac fyzických síl ako ich súper a strelili ešte štyri góly. Ku kvalite zápasu pomohol aj dobrý výkon rozhodcov.

PETER KOVÁČ

Hronská Dúbrava - Kremnické Bane 4:1 (3:1)

GÓLY: 19., 44. Gregáň, 24. Lacko, 80. Gömöry – 14. Heckl

ROZHODOVAL: Valo, 20 divákov

HR. DÚBRAVA: Lupták – P. Dúbravský (69. Š. Bozalka), Lehocký, Paraj (27. R. Dúbravský), Beracko (63. Murgaš), Gömöry, I. Bozalka, Gregáň (84. Baláž), M. Dúbravský, Lacko, Cibula (46. Bezdeda)

KR. BANE: Lupták – Slašťan, Weiss (88. Oswald), Priwitzer, Knapp, Heckl, Weis, Medveď (59. M. Sekereš), Ivan, Hrmo (80. Kostoláni), Ľ. Sekereš

Domáci boli po celý zápas lepším tímom na ihrisku. Z množstva šancí využili maximum. Hostia z Kremnických Baní sa do útoku dostávali sporadicky aj keď viedli 1:0. Hronská Dúbrava dokázala nepriaznivý výsledok zmazať do pätnástich minút. V druhom polčase domáci už iba kontrolovali hru a pridali ešte jeden gól.

JÁN PARAJ

Jastrabá - Šášovské Podhradie 4:0 (2:0)

GÓLY: 21., 27. Ivan, 82. Mojžiška, 87. Janúch

ROZHODOVAL: Čiernik, 45 divákov

JASTRABÁ: Bajnok – Barboriak, T. Kollár (55. M. Mališ), A. Króner (70. Kollár), Krajčík (61. Hrmo), Rafaelis, A. Mališ, Hric, Mojžiška, Janúch, Ivan (55. Henžel)

ŠÁŠ. PODHRADIE: Karásek – Petro, Pavlove, Záhorec (68. Husár), Meliš, Haluška, Sedliak, Letáš, Danko, Číž, Futák

V prvom polčase mali domáci prevahu. Týmto prejavom hry sa im podarilo dvakrát skórovať zásluhou M. Ivana. V druhom polčase hostia zo Šášova svoje šance nevyužili, naopak, domácim padli do bránky hostí ešte dva góly.

ROZHODOVAL: Benko, 30 divákov

RUDNO: Strieška – Poliačik, Rudzan, Dobrík, Búry, Budinský, Hudec, Jašek (77. Valko), Kršiak, Debnár, Dudek

M. LEHOTA: Debnár – Adamec, Haspra, A. Tisovský (87. ČK), Holička, F. Tisovský, Petluš, Baranec, Majerský, D. Tisovský, Rajnoha

Domáci mali výborný vstup do zápasu, keď už po 22. minútach viedli 3:0. V ďalšom priebehu prvého polčasu poľavili, ale i tak si vypracovali niekoľko šancí, pri ktorých hostí podržal brankár. V druhom polčase, ktorý nebol atraktívny, pridali domáci ešte jeden gól, a tak tri body zostali zaslúžene doma.

JAROSLAV BÚRY

Ostrý Grúň – Hr. Beňadik 1:1 (0:0)

GÓLY: 50. Žoltický – 55. Kováč

ROZHODOVAL: Fáber, 15 divákov

O. GRÚŇ: Miček – Šopa, Michalov, Maslen, Števkov, Žiško, Hock (66. Azor), Šurianský, Žoltický (68. Šulva), Michalov, Kotrla

HR. BEŇADIK: Forgáč – Beňo, Valo, Grapka, Lempochner (80. Štrbo), Fabiankovič, Mezö (86. Števlík), Mlinka, Drgoňa, Kováč (75. Kollarovič), Šarközi

Zápas dvoch mužstiev zo stredu tabuľky priniesol deľbu bodov. Za domácich sa presadil v 50. min. Žoltický, aby o päť minút vyrovnal na konečných 1:1 Kováč.

JOZEF SEDLIAK

Prochot – Prenčov 5:1 (2:0)

GÓLY: 18. J. Rozenberg, 43. Rečlo, 67. Liner, 74. P. Rosenberg, 78. T. Rosenberg – 63. Báťo

ROZHODOVAL: Nitško, 60 divákov

PROCHOT: Strelka – Bajnok, Kmeť, M. Rosenberg (84. M. Rosengerg), Dedík, Benko, T. Rosenberg, Liner, Rečlo (57. M. Rozenberg), P. Rosenberg (81. Kúšik), J. Rozenberg (66. Michalka)

PRENČOV: Kraják – A. Chovan, Brnák, J. Báťo, Weber, M. Chovan, R. Blahút, Beňovic, M. Báťo, F. Blahút, P. Blahút

Do polčasu si dvojgólové vedenie vypracovali domáci. Po zmene strán sa síce podarilo hosťom stav skorigovať, no domáci pridali ďalšie tri góly a zvíťazili vysoko 5:1.

IVAN MRIŠKA

Vyhne – Sk. Teplice 16:1 (11:0)

GÓLY: 18. Lupták, 6., 51. Ukrop, 5., 29., 65. Bugár, 21., 34., 37., 42., 58., 77., 81. Čiliak, 10., 23., 28. Zuberník – 60. Dekýš

ROZHODOVAL: Katina, 80 divákov

VYHNE: P. Bosák – Lachata (46. Babic), Babic, L. Bosák, Stančík, Lupták, Ukrop, Hudec (46. Pramuka), Bugár, Čiliak, Zuberník

SK. TEPLICE: Šimko – Lukačko (61. Mistrík), Beňo, Minka, Slanina, Marko, Benko, Krpelan, Biľ, Dekýš, Šimko

Jednoznačná záležitosť domácich. Výsledok hovorí za všetko.